Każdy, kto właśnie stoi przed decyzją zakupu drzwi do domu czy mieszkania zastanawia się nad jednym. Czy drzwi powinny mieć szybę, czy też lepiej wybrać te bez szyby. Główną przyczyną zastanawiania się nad szybą jest obawa o bezpieczeństwo głównie naszych dzieci. Wiele osób uważa, że szyba przy uderzeniu się rozleci. Ale technologie, z jakich dzisiaj się produkuje drzwi z szybą są na tyle bezpieczne, że można z powodzeniem stosować takie drzwi praktycznie w każdym pomieszczeniu.

Dlatego też dzisiaj nie musimy rezygnować z przeszklenia drzwi. Dzięki temu możemy dodatkowo doświetlić niektóre pomieszczenia, a odpowiednio doświetlone pomieszczenie ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Dzisiaj szkło może również podkreślać nowoczesność danego pomieszczenia. Nie zapominajmy więc również o tym, że drzwi nadają charakteru. Ich dobór powinien być starannie przemyślany, bowiem będą nam służyć przez kilka dobrych lat.

Stąd też ciekawym rozwiązaniem jest nowy model drzwi Porta Koncept. W tej kolekcji szyby wykonane są z hartowanego szkła. Ten model idealnie nadaje się do pokoi, dzięki czemu będą one przepuszczać odpowiednią ilość światła dziennego do sąsiedniego pomieszczenia. A co, gdy np. posiadamy przedpokój bez okna? Jakie tam zastosować drzwi? Najlepiej wybrać takie, które posiadają duże przeszklenie. Dzięki temu w pomieszczeniu nie będzie trzeba zawsze palić światła.

Na rynku mamy mnóstwo modeli z przeszkleniem. Znaleźć możemy zarówno takie z małą szybką, jak i te z dużym przeszkleniem. To też dzisiaj możemy dopasować drzwi do naszych oczekiwań, a nie jak to było za czasów „komuny”, kiedy to w praktycznie każdym domu królowały białe drzwi z sporą szybą..