Oferta zajęć dodatkowych w przedszkolu, z jaką przyjdzie nam się spotkać jest naprawdę bardzo duża. Oczywiście, trzeba od razu wspomnieć, że każde przedszkole może mieć różny pakiet zajęć. Tutaj nie ma wymogu. Istnieją jednak zajęcia dodatkowe, na które muszą uczęszczać wszystkie dzieci.

Najczęściej takimi zajęciami jest:

 

  • Rytmika (zajęcia ruchowo-muzyczne) – prowadzone są przez osobę, która ma wykształcenie muzyczno-pedagogiczne. Celem tych zajęć jest rozwój kulturalny poprzez śpiew, ruch oraz własną inicjatywę. Na tych zajęciach można rozpoznać, czy dziecko posiada talent muzyczny, który można kontynuować poprzez dodatkowe lekcje.
  • Gimnastyka z elementami gimnastyki korekcyjnej – jej celem jest poprawa sprawności ruchowej dziecka. Ćwiczenia pomagają również zapobiegać powstawaniu wielu wad postawy.
  • Język angielski – poznawanie i nauka języka poprzez różne zabawy ruchowe, śpiewanie piosenek, powtarzanie słówek.

Oczywiście, oprócz tych podstawowych zajęć, w przedszkolach znaleźć możemy szereg dodatkowych zajęć. Mogą to być zarówno zajęcia teatralne, zajęcia plastyczne czy kulinarne, ale i jeszcze inne. Wszystko zależy od twórczości oraz kadry przedszkola w Warszawie. Z całą pewnością wysyłać swoje dziecko na takie dodatkowe zajęcia, bowiem możemy odkryć w dziecku jakiś talent, który będzie warto rozwijać. Oprócz tego dziecko cały czas uczy się czegoś nowego, a nie tak jak to często bywa dziś, rodzic włączy telewizor z bajkami, i dziecko będzie siedziało pół dnia oglądając TV. To jak będzie się rozwijało nasze dziecko w dzieciństwie, będzie miało spory wpływ na osiągnięcia w przyszłości, oraz ciągłą chęć do własnego rozwoju.

Osobiście dla mnie podstawą teraz jest zapisanie dziecka do przedszkola językowe Warszawa, bo w dzisiejszej dobie otwartości, znajomość dodatkowego języka to droga do sukcesu..