modelowanie sylwetki falą uderzeniową

W ostatnich latach, w coraz większej ilości gabinetów kosmetycznych, oferowane są nowoczesne zabiegi falą uderzeniową. Są to bardzo ciekawe, nowoczesne i korzystne zabiegi, pozwalające nam w pewnym sensie i zakresie modelować naszą sylwetkę. Warto więc przyjrzeć się zabiegom z wykorzystaniem fali uderzeniowej. Może się to bowiem okazać bardzo korzystnym rozwiązaniem. Tym bardziej, iż nie jest to nic nadzwyczaj kosztownego. Warto sprawdzić, wypróbować, skorzystać z zabiegów falą uderzeniową, bowiem może to przyczynić się do poprawy naszej sylwetki. Do osiągnięcia zakładanego ideału, a że do niego wszyscy staramy się dążyć, to nie ulega najmniejszej wątpliwości.

Czym są zabiegi falą uderzeniową?

Przede wszystkim, warto sobie powiedzieć nieco więcej na temat samej fali uderzeniowej, a dopiero potem rozprawić się z przebiegiem zabiegów z jej zastosowaniem.

Otóż jest to specjalne urządzenie, w którego głowicy, generowana jest silna fala akustyczna o bardzo dużym ciśnieniu. W kontakcie ze skórą naszego ciała stymuluje ona mechanicznie tkanki, jak również poprawia metabolizm komórkowy. Zapewnia także stymulację odbudowy naczyń krwionośnych.
Zabiegi falą uderzeniową są stosunkowo proste i niewymagające. Nie trzeba tutaj żadnego znieczulenia, bowiem jest to zabieg bezbolesny. Fala dźwiękowa wytworzona w głowicy urządzenia przenoszona jest w postaci ciśnienia do wnętrza tkanek. Tam z kolei powoduje ona rozerwanie włókien otaczających komórki tłuszczone. Organizm będzie tak rozbite komórki skutecznie usuwać w procesie metabolizmu. Po prostu, zabiegi falą uderzeniową, pomagają uwolnić zapasy tłuszczu do spalenia z naszego organizmu. W normalnych okolicznościach, organizm czekałby ze spaleniem tego tłuszczu do czasu, kiedy przyjdzie kryzys energetyczny, czyli przy intensywnym i długotrwałym wysiłku fizycznym. Dzięki fali uderzeniowej, możemy w pewnym sensie oszukać naturalny proces metabolizmu i przyspieszyć spalanie zapasów tłuszczu w naszym organizmie.

Korzyści płynące z zabiegu.

Poza kwestią stymulacji procesu metabolizmu, trzeba tutaj podkreślić także inne korzyści płynące z tego typu zabiegów kosmetycznych. Należy zauważyć, iż zabiegi falą uderzeniową zapewniają nam następujące korzyści:

  • Stymulacja mikrokrążenia
  • Stymulacja komórek macierzystych
  • Stymulacja czynników wzrostowych
  • Wzrost metabolizmu – przyspieszenie jego przebiegu.
  • Działania przeciwbakteryjne i przeciwzapalne.

Są to więc konkretne korzyści, dla których warto wykorzystać zabiegi falą uderzeniową.

Modelowanie sylwetki falą uderzeniową

Jeśli zaś chodzi o modelowanie sylwetki falą uderzeniową to jest to nieco bardziej złożony proces. Trzeba tutaj skorzystać z większej ilości zabiegów i to starannie zaplanowanych. Po prostu będziemy stymulować konkretne partie skóry, gdzie nagromadzona jest tkanka tłuszczowa, celem jej spalania w procesie metabolizmu. To pozwoli nam niektóre z miejsc odchudzić bardziej, niż inne. Dzięki temu zaś możliwe jest w pewnym sensie modelowanie sylwetki.