Każdy pasjonat wypraw górskich z całą pewnością zdaje sobie sprawę iż wyjazdy na trekking w rejony alpejskie stanowią najlepsze rozwiązanie na spędzenie urlopu w sposób niezwykle aktywny. W sposób dostarczający odpowiedniej porcji adrenaliny oraz rekreacji na wysokim poziomie. Nie inaczej będzie też na wyjazdach trekkingowych w rejonie szczytu Matterhorn, czyli jednej ze zdecydowanie najbardziej popularnych i rozpoznawalnych gór całej Europy. Sprawdźmy w takim razie, dlaczego szczyt ten jest tak popularny oraz jak może wyglądać przykładowy wyjazd na trekking w okolice Matterhorn.

Podstawowe informacje o Matterhorn.

W pierwszej kolejności warto się tutaj dowiedzieć, dlaczego właściwie szczyt Matterhorn (4478 m n.p.m.) jest tak bardzo popularny? Co przesądza o jego wyjątkowości, która sprawia, iż jest rozpoznawalny na całym niemal świecie. Otóż wystarczy spojrzeć na zdjęcie przedstawiające Matterhorn, aby od razu dostrzec, iż jego sylwetka jest wyjątkowo podobna do symbolicznej góry. Żaden inny szczyt nie jest tak bardzo utożsamiany z symbolem góry w ogóle, czyli niemalże idealnego trójkąta wzbijającego się w powietrze. Nic wiec dziwnego, iż jest to tak popularny kierunek wyjazdów na trekking, wybierany przez zdecydowaną większość pasjonatów tego typu wyjazdów. Oczywiście zdobycie samego szczytu jest niesamowicie trudne, bowiem trasa na szczyt ma grupę III (trudną) a czasami IV (bardzo trudną), co jednak nie stoi na przeszkodzie wyprawom niedoświadczonych wspinaczy. Kończy się to z reguły interwencjami pogotowia alpejskiego, a w wielu przypadkach także śmiercią niedoświadczonych turystów, którzy bagatelizują zagrożenia i próbują zdobyć Matterhorn skuszeni sławą tego wyjątkowego szczytu.

Wyjazd na trekking w okolice Matterhorn.

Typowy wyjazd na trekking w okolice szczytu Matterhorn, wygląda w zasadzie dość podobnie do wyjazdów w inne rejony, z tą jednak różnicą, iż tutaj będziemy mieli jeden z najpiękniejszych widoków w całych Alpach. Góra prezentuje się naprawdę wyjątkowo, szczególnie od strony szwajcarskiej. W zdecydowanej większości przypadków, organizowane obecnie przez biura podróży trekkingi alpejskie pod Matterhorn, odbywają się w przeciągu kilku lub kilkunastu dni i obejmują najważniejsze miejscowości w najbliższej okolicy. Wyjazdy trekkingowe w tym przypadku będą raczej przeznaczone dla turystów o mniejszym doświadczeniu, bowiem podczas ich trwania nie ma mowy o jakichkolwiek próbach podejścia na szczyt. Tutaj raczej wycieczki skupiają się na wędrówkę okolicznymi szlakami, celem podziwiania niesamowitych widoków rozpościerających się z alpejskich szlaków, oraz zdobycia niezbędnego doświadczenia dla kolejnych wypraw trekkingowych w rejony alpejskie. Generalnie jest to jedna z ciekawszych opcji na wyjazd trekkingowi, na jakie można sobie pozwolić, toteż warto tę kwestię przemyśleć planując swój najbliższy urlop, gdyż może się to okazać wyprawą życia.