Wielu przedsiębiorców, z biegiem czasu w toku prowadzenia działalności, spotyka z się z problemami natury logistycznej, a przede wszystkim z brakiem przestrzeni magazynowej. W takich sytuacjach, opcją najlepszą byłoby zbudowanie nowego magazynu i zatrudnienie jego obsługi, niemniej jednak nie zawsze jest to uzasadnione postępowanie. Bardzo często, zwiększone zapotrzebowanie na przestrzeń magazynową, jest z góry określone w czasie, a w takich przypadkach, przestrzeń magazynowa, po danym okresie czasu, staje się zbędna, a to niosłoby za sobą straty. W końcu po co komu budować magazyn na 6 miesięcy eksploatacji. O wiele lepszym rozwiązaniem, w takich sytuacjach, jest znalezienie odpowiedniego usługodawcy, który oferuje przestrzeń magazynowa do wynajęcia.

Jak to działa?

Wraz z rozwojem przemysłu, na rynku pojawia się coraz większa liczba przedsiębiorców, zajmujących się głównie świadczeniem usług dla biznesu, w tym właśnie przedsiębiorców, oferujących przestrzeń magazynową na wynajem wraz z pełną obsługa logistyczną. W takich przypadkach podpisywana jest umowa na określony czas, która precyzuje ilość magazynowanych towarów, ich rodzaj, warunki przechowywania, oraz okres, przez jaki będą przechowywane. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby podpisać umowę, dzięki której, będziemy mieli stały dostęp do wynajmowanej przestrzeni magazynowej w zakresie takim, jaki będzie nam w danym okresie potrzebny. W takich sytuacjach po prostu opłaty ponoszone za faktycznie wykorzystaną przestrzeń magazynową. Przedsiębiorca oferujący takie usługi z reguły posiada dużo obiektów magazynowych w wielu różnych miejscach, dzięki czemu jest w stanie zawsze przenosić towary pomiędzy magazynami, oraz świadczyć usługi większej ilości klientów biznesowych, a co za tym idzie, raczej tylko niewielka część dostępnej przestrzeni będzie czasowo niewykorzystana, co gwarantuje opłacalność prowadzenia tego typu magazynów.

O czym należy pamiętać?

Wynajmowanie przestrzeni magazynowej, jest korzystne, o czym już zdążyliśmy się przekonać, ale musimy jeszcze zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim musimy zapewnić sobie, aby usługodawca jednocześnie był w stanie zagwarantować nam pełna obsługę logistyczną, czyli odbiór adresowanych do nas transportów surowca, jego magazynowanie w odpowiednich warunkach, oraz dostarczanie surowca na nasze obiekty produkcyjne zgodnie z naszymi wytycznymi. Tutaj też trzeba od razu w umowie określić zakres odpowiedzialności stron, aby w przypadku jakichkolwiek zdarzeń, nie było żadnych niedomówień w tym zakresie. Można na przykład przejrzeć ofertę firmy ZREMBUD na ich firmowej stronie pod adresem www.zrembud.com.pl, gdzie znajdziemy wszystkie, najważniejsze usługi, jakie powinien świadczyć nam usługodawca. Wynika to przede wszystkim stąd, iż firma Zrembud, jest na chwilę obecną jednym z lepszych dostawców zewnętrznych usług magazynowych, wynajmujących powierzchnie magazynową wielu przedsiębiorcom krajowym oraz zagranicznym, a co za tym idzie, wachlarz usług firmy jest bardzo szeroki i dopasowany do potrzeb większości przedsiębiorstw.