Jednym ze zdecydowanie ciekawszych rozwiązań, na jakie możemy sobie pozwolić w tworzeniu swoich codziennych kreacji wyjściowych, jest zastosowanie dodatków o charakterze czysto etnicznym, czyli przede wszystkim biżuterii i guzików orientalnych. Są to w sumie niewielkie dodatki, niemniej jednak ich etniczny charakter sprawia, iż cała kreacja w zasadzie przy niewielkiej ich ilości nabiera zupełnie innego charakteru, większej dozy oryginalności i co najważniejsze, staje się niepowtarzalna i ciekawa. Zobaczmy w takim razie, jak ugryźć to zagadnienie, aby swoje codzienne, w zasadzie nawet najzwyklejsze kreacje uatrakcyjnić poprzez dołożenie biżuterii czy też guzików o charakterze czysto etnicznym.

Guziki o charakterze etnicznym.

Zdawać by się mogło, iż guzki są w zasadzie mało istotnym elementem każdej odzieży, niemniej jednak, jeśli przyjrzeć się tej kwestii bliżej, każdy kto wydaje taki osąd jest w bardzo dużym błędzie. Wystarczy chociażby pomyśleć o tym, co stanie się, jeśli w spodniach zabraknie choć jednego guzika? Tragedia gotowa i część ciała, która powinna być skrzętnie ukryta, zostaje oswobodzona. Warto także wyobrazić sobie, co się stanie, jeśli w bluzce, w której będziemy mieć wszystkie guziki czarne, nagle choć jeden odpadnie i nie uda nam się znaleźć takiego samego. Przyszycie innego będzie natychmiast zauważalne, choć podobno guzik to przecież nic takiego, i nawet w obiegowej opinii słowo guzik, jest synonimem niczego.

Niemniej jednak tutaj możemy powiedzieć, cytując słynnego polskiego pisarza, że synonim to słowo, którego używa pisarz, kiedy nie pamięta jak się pisze słowo właściwe. Tutaj jest tak samo. Guzik jest bardzo ważną częścią garderoby, i nie można jej bagatelizować, gdyż w przeciwnym razie narazimy się tylko na śmieszność. Dlatego też, warto na przykład zaopatrzyć się w odpowiednie guziki o charakterze etnicznym i w starych bluzkach, czy też nawet spodniach, gdzie brakuje nam guzików, zdecydować się na przyszycie całego, nowego kompletu guzików orientalnych, co od razu odmieni charakter odzieży.

Biżuteria etniczna.

Osobnym zagadnieniem będzie tutaj biżuteria etniczna, która jak najbardziej nadaje się do wszelkiego rodzaju kreacji zarówno tych codziennych, jak i tych bardziej wieczorowych. Oczywiście w każdym przypadku, trzeba odpowiednio umiejętnie dobierać ilość oraz rodzaj tego typu biżuterii, aby czasem nie przesadzić z ilością. W przypadku kreacji bardziej wyjściowych, wieczorowych, raczej warto nastawić się na wisiory orientalne, diademy czy też tiary. Natomiast w kreacjach bardziej codziennych, zupełnie normalnie będą sprawować się wszelkiego rodzaju pierścienie etniczne, bransolety, kolczyki i inne tego rodzaju elementy. Trzeba jednakże pamiętać przede wszystkim o tym, aby nie przesadzać w żadnym przypadku z ilością, gdyż to nie jest pokaz mody orientalnej, a nasz codzienny strój, który powinien być przede wszystkim oryginalny i ciekawy dla odbiorców, a nie pstrokaty jak u tancerki orientalnej.