Estetyka wykończenia wnętrz w naszych domach jednorodzinnych, to bardzo ważna i istotna kwestia, której warto poświęcić odpowiednią ilość uwagi. Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, aby zapewnić sobie maksymalnie wysoki poziom wygody korzystania z poszczególnych elementów wystroju wnętrz, a dopiero potem patrzeć na ich aspekt estetyczny. Aczkolwiek w przypadku schodów wewnętrznych, prowadzących na kolejne kondygnacje naszego domu, raczej nie trzeba mówić zbytnio o funkcjonalności, gdyż ta, jest stosunkowo prosta. Dlatego też możemy tutaj przemyśleć kwestię nowoczesnych schodów w marmurze, które swoją funkcję bezproblemowo spełnią, a co najważniejsze, podniosą znacznie estetykę i prestiż naszego domu w otoczeniu.

Zalety zastosowania schodów marmurowych.

Oczywiście największa zaletą wykonania schodów wewnętrznych z naturalnego marmuru, jest ich wysoka wartość estetyczna. Można nawet powiedzieć, iż nie da się znaleźć drugiego, tak samo estetycznego materiału do wykonania schodów wewnętrznych. Zresztą wiedzieli o tym już starożytni, którzy z wielkim upodobaniem stosowali naturalny marmur, nie tylko do wykonywania wszelkich schodów, ale i całych posadzek, a nawet ścian w swoich domach i rezydencjach. Obecnie jest to co prawda materiał bardziej przystępny i mniej kosztowny niż w czasach starożytnych, niemniej jednak w dalszym ciągu uchodzi za materiał wielce ekskluzywny. W zasadzie można nawet powiedzieć, iż nowoczesne schody zrealizowane w marmurze będą z reguły dwu a nawet i trzykrotnie droższe, niż schody wykonane ze stali czy też z drewna. Bardzo ważną zaletą zastosowania schodów marmurowych jest także ich wytrzymałość i odporność na uszkodzenia. Można tutaj szacować, iż dobrze wykonane schody marmurowe, bez trudu przetrwają ponad sto lat a nawet i więcej, toteż możemy je traktować jako inwestycję na resztę naszego życia, a być może także i na życie przyszłych pokoleń.

Wykonanie schodów marmurowych.

Samo wykonanie schodów w marmurze, będzie dość czasochłonne. W pierwszej kolejności ekipa kamieniarzy z zakładu kamieniarskiego przyjedzie na przygotowanie schodów betonowych, które następnie będą oklejone marmurowe. Oczywiście w niektórych wypadkach wykonywane będą schody z litego marmuru, które będą jeszcze bardziej kosztowne, ale też i bardziej ekskluzywne. W następnej kolejności, będziemy musieli zaczekać aż kamieniarze na warsztacie przygotują materiał na schody. Chodzi tutaj o wycięcie stopni z brył marmurowych i odpowiednie ich oszlifowanie, aby były przygotowane do montażu. Dopiero potem będziemy mogli czekać już na sam montaż, który także będzie dość czasochłonny, gdyż z racji kosztowności materiału, nikt nie będzie się spieszyć. Każda czynność podczas montażu musi być wykonana starannie i bez zarzutu, aby ostateczny efekt był zachwycający. Generalnie rzecz więc ujmując, trzeba liczyć się tutaj z pewnym czasem oczekiwania na gotowe schody wykonane w marmurze, niemniej jednak dla tak wspaniałego efektu ostatecznego, z cała pewnością warto zaczekać.