Planowanie wesela to trudna praca, która pochłania przyszłym małżonkom dużo czasu. Jedną z kwestii z jaką będą musieli się zmierzyć jest wybranie tego jednego zespołu, który zagra na weselu. Którymi czynnikami kierować się w czasie jego wybierania, by być potem usatysfakcjonowanym? To, na co najpierw często zwracamy uwagę to kwestie finansów.  Czym większy zespół,  jak zróżnicowane ma instrumentarium czy repertuar, tym droższych cen można oczekiwać. Jednak nie zawsze rozbudowany zespół zapowiada lepszą zabawę. Z tego powodu następną rzeczą na jaką trzeba zwrócić uwagę, jest obycie zespołu. Nie wystarczą zdolności muzyczne, członkowie powinni mieć także obycie do prowadzenia przyjęć weselnych, dlatego że często pełnią oni również funkcję wodzirejów. Dlatego członkowie powinny być kontaktowe oraz potrafić sobie poradzić w różnych sytuacjach.

To jakiego rodzaju wybierzemy zespół muzyczny może zależeć także od wykonywanego repertuaru. Przed szukaniem zespołu zwykle określa się jaki typ muzyki będzie dobrze przyjęty na weselu, a pewne kapele trzymają się jednego  rodzaju, więc tutaj wybór może się zawęzić.  Gatunek muzyki w każdym przypadku dobrze jest dobrać nie jedynie do gustów młodej pary, ale przede wszystkim do upodobań muzycznych gości.

Jeśli grupa może przedstawić swoją płytę demonstracyjną lub witrynę internetową, mamy możliwość wiele się o nim dowiedzieć. Już samo wykonanie  strony może wiele powiedzieć. Przeglądając nagrania z przyjęć na których był zespół, trzeba zwrócić uwagę na metodę prowadzenia oczepin – czy zabawy wymyślane przez wodzireja są śmieszne, czy nie do końca. Najpełniejszą ilość danych o wybranym zespole zyskamy  jednak w bezpośrednim kontakcie z członkami. Już pierwszy kontakt mailowy lub telefoniczny może nas zachęcić lub przeciwnie. Podczas spotkania z zespołem powinniśmy mieć szansę obejrzenia długich filmów z przyjęć na których on był.

Gdy już dany zespół wydaje się dobrym wyborem, dobrze jest z nim dokładnie określić jak będzie wyglądała zabawa na weselu. Jak długo trwać będą bloki muzyki oraz przerwy, jaki kapela zaproponuje plan występów i czy możemy go w jakimś stopniu przekształcać. Gdy występują jeszcze jakieś wątpliwości, powinno się je wyjaśniać jeszcze przed zawarciem umowy. To da nam gwarancję zadowolenia z usługi zespołu.

Zespół muzyczny na wesela – www.alltherage.pl.