leczenie kanałowe

Perspektywa leczenia kanałowego nie jest przyjemna dla wielu osób, które dowiedziały się od swojego stomatologa o konieczności jego przeprowadzenia. Leczenie kanałowe jawi się wielu pacjentom jako zabieg charakteryzujący się dużą dawką bólu i co za tym idzie cierpieniem, którego nie każdy może znieść. Większość dentystów uważa, że wiele opowieści na temat bólu nie do zniesienia podczas leczenia kanałowego jest zwykłym mitem niemającym odzwierciedlenia w praktyce.

Stomatologia znalazła rozwiązanie tego problemu i od bardzo dawna oferuje pacjentom możliwość skorzystania ze skutecznego znieczulenia. Dzięki niemu leczenie kanałowe nie jest już bolesne, nie oznacza nieprzyjemności dla pacjentów. Tylko w leczeniu bardziej skomplikowanych przypadków, pacjent może odczuwać pewien ból, ale nie trwa on przeważnie zbyt długo. Wszystko uzależnione jest od tego, na jakim etapie rozwoju ubytków. Naturalnie – im ubytki są mniejsze, tym szansa wystąpienia bólu automatycznie maleje.

REKLAMA: leczenie kanałowe Kraków | Stomatologia Impla

Nie powinniśmy unikać leczenia kanałowego, ponieważ w niektórych przypadkach jest ono najlepszym sposobem na wyleczenie. Jest ono niezbędne w momencie, gdy miazga zęba znajduje się w stanie zapalnym spowodowanym zaawansowaną próchnicą lub innymi uszkodzeniami. Leczenie to polega na oczyszczeniem kanału zębowego i późniejszym zatruciem go, by na końcu wypełnić go specjalną substancją stabilizującą.

Doświadczony i dobry stomatolog mający za sobą kursy prowadzenia leczenia kanałowego gwarantuje powodzenie zabiegu oraz jego bezbolesne wykonanie. Wybór dobrego dentysty jest niezwykle istotne, ponieważ leczenie wymaga przeważnie kilku wizyt. Ich liczba wynika ze stopnia zaawansowania ubytków oraz poziomu skomplikowania schorzenia. Jedna wizyta może trwać nawet kilka godzin, na co warto być odpowiednio przygotowanym.