Powrót do korzeni, tradycja, ekologia, hand-made – to określenia, które nadal są ważne na rynku i odpowiadają na silny trend w branży fashion i nie tylko. Projektanci prześcigają się z różnymi eko propozycjami również w biżuterii. I zawsze wtedy, kiedy wydaje nam się, że już nic nas nie zaskoczy, pojawia się coś zupełnie nowego. Biżuteria drewniana, z żywych roślin, z recyklingu? Sprawdźcie, co dla Was znaleźliśmy!

Biżuteria z…żywych sukulentów

Tak! Kolczyki, bransoletki i naszyjniki z żywych roślin to nowość, która jest tak szalona i ekstrawagancka, że aż ciężko nie przyjrzeć się jej bliżej. Z pewnością to piękna forma, oddająca hołd naturze w zupełnie nowy sposób. A i dbanie o biżuterię nabiera w tym przypadku nowego znaczenia 😉

plapie10

Drewniana biżuteria nowej generacji

Biżuteria wykonana z drewna jest coraz bardziej wyszukana. Spójrzmy na przykład na nowość na polskim rynku – drewniane pierścionki wykonane przez Plantwear. Koncepcja to połączenie łamanego drewna z krystaliczną żywicą i zatopionymi w niej dodatkami, np. 24-karatowym złotem. Piękno natury, ekologia i do tego gratka dla alergików w jednym produkcie.

Recykling nadal w modzie

I biżuteria wykonana z recyklingu staje się coraz bardziej wyspecjalizowana i atrakcyjna, nie tylko dla „zielonych”. Piękne bransoletki wykonane z gazet, złote kolie z kapsli, kolczyki z kredek i innych rzeczy codziennego użytku. Wszystko to wygląda coraz bardziej niebanalnie i atrakcyjnie.

plapie12

Dla kogo biżuteria z duszą eko?

Z pewnością jest to propozycja dla kobiet, który lubią modowe wyzwania, szukają nietuzinkowych dodatków i mają w sobie duszę artystki. To biżuteria dla tych z nas, którym znudziły się już klasyczne propozycje z metali i kamieni szlachetnych, i szukają czegoś wyjątkowego.

źródło: https://plantwear.pl/kategoria/pierscionki/