Mało kto wie iż skrót DDD bierze się od nazwy trzech usług realizowanych przez firmy które określają się tymi trzema literami. Chodzi tutaj rzecz jasna o dezynfekcję, dezynsekcję oraz deratyzację, czyli zwalczanie zarówno wszystkich bakterii, szkodliwych owadów (insektów), jak i szkodliwych gryzoni takich jak myszy czy też szczury. Korzystanie z usług tego typu firm to podstawa jeśli chcemy się skutecznie pozbyć poważnych zagrożeń, jakie niosą za sobą wyżej wymienione stworzenia. Kluczowy do sukcesu jest tutaj jednak prawidłowe określenie rodzaju zagrożenia, oraz dobór środków do jego zwalczenia a tego może dokonać tylko doświadczony w takiej walce specjalista.

Kiedy wzywamy fachowca od DDD?

Za każdym razem, kiedy nie uda nam się samodzielnie, przy pomocy ogólnodostępnych środków wyeliminować zagrożenia. Sytuacja tak może miejsce w przypadku, kiedy na przykład na naszym poddaszu rozgoszczą się osy lub szerszenie. Kiedy do piwnicy tłumnie nadciągną szczury i się w niej zadomowią wyrządzając ogromne wręcz szkody, a my nie jesteśmy w stanie ich przegonić. Kiedy mamy problem w kuchni i nie jesteśmy w stanie doczyścić jej powierzchni co skutkuje narażaniem się na wszelkiego rodzaju choroby, zakażenia i alergie. W tego typu przypadkach trzeba wezwać od razu firmę DDD Bielsko Biała, której pracownicy szybko przeprowadzą rozpoznanie i określą metody działania, w celu likwidacji zagrożenia.

Deratyzacja.

Szczególną uwagę należy poświęcić zagadnieniu deratyzacji, bowiem tutaj będziemy mieli do czynienia z nieco bardziej inteligentnymi szkodnikami, jakimi są szczury oraz myszy. Te szkodniki potrafią dość dobrze nauczyć się pewnych rzeczy i mają dobrą pamięć, dzięki czemu jeśli kiedyś wcześniej zetknęły się z danym rodzajem trutki na szczury, dość szybko powiążą zapach danej substancji ze śmiercią współtowarzyszy przez co tez będą trutkę omijać szerokim łukiem. Warto tutaj pamiętać o tym, iż deratyzacja może być przeprowadzana na kilka różnych sposobów poprzez stosowanie innych środków. W zależności od wielkości stada i ich ewentualnego zachowania stada stosujemy najczęściej metody chemiczne, czyli stosowanie trucizn. Tutaj bardzo istotną kwestią jest to, aby trutka zawierała atrakcyjne dodatki aby szczury mogły uznać je za pożywienie. Tutaj także należy sprawić, aby śmierć nie następowała od razu a dopiero po jakimś czasie, gdyż żerujące osobniki, widząc śmierć swoich towarzyszy szybko powiążą ten fakt z pokarmem, którego zaczną po prostu unikać. W przypadku mniejszych stada stosowane są także metody mechaniczne, czyli wszelkiego rodzaju pułapki i potrzaski zabijające szkodniki.

Podsumowanie

Generalnie rzecz więc ujmując, należy tutaj przyjąć założenie, iż w sytuacji, kiedy stwierdzimy, iż nie jesteśmy w stanie poradzić sobie samodzielnie z atakującymi gryzoniami czy też owadami, koniecznością jest skorzystanie z usług firm DDD, które z cała pewnością przeprowadzą odpowiednie działania mające na celu pozbycie się zagrożenia z naszego najbliższego otoczenia.