szkolenia wysokościowe

Strażak to bardzo odpowiedzialny zawód i mimo, że zostaje on odpowiednio przeszkolony w swojej dziedzinie, prawidłowo powinien odbyć jeszcze odpowiednie szkolenie, które zapewnią mu właściwą wiedzę w przypadku sytuacji kryzysowych. Jednym z takich szkoleń jest praca na drzewach. Przede wszystkim zaznajomi się on ze wszystkimi technikami asekuracyjnymi, które powinien znać w tym zawodzie. Równie istotne jest wchodzenie w drzewołazach, bardzo często wykonywane. Jak również zjazdy po linie, ta umiejętność jest również wykonywana w innych pracach na wysokości. Szkolenie obejmuje również zaznajomienie się z ratownictwem. Na udoskonalenie tych umiejętności przeznaczone są dwa dni, w każdym z nich 6 godzin nauki.

Kompleksowy kurs techniki linowej to jak sama nazwa wskazuje doskonalący prace przy użyciu liny. Na co tak naprawdę kładziony jest nacisk podczas trwania takiego kursu? Najistotniejsze jest odpowiednie poruszanie się po linie z odpowiednią techniką. Napinanie kolejek oraz mostów linowych to również umiejętność, która jest doskonalona na takim kursie. Tutaj przede wszystkim głównym rekwizytem jest ścianka wspinaczkowa, na której prezentowane są wszelkie techniki asekuracyjne. Odpowiedni zespół zatroszczy się o to, aby osoby, które odbywały szkolenie pojęły odpowiednią wiedzę z ratownictwa oraz autoratownictwa. W tym przypadku osoby podchodzące do kursu powinni posiadać przynajmniej rok doświadczenia na stanowisku obejmującym prace wysokościowe. Na ten kurs przeznacza się aż 4 dni, w każdym odpowiednią ilość godzin.

Jest bardzo wiele firm oferujących szkolenia wysokościowe. Podczas każdego szkolenia uczestnicy zdobywają wiedzę zarówno praktyczną jak i teoretyczną, jak zachować się w odpowiedniej sytuacji. My szczególnie polecamy firmę Rockmaster. Ich ofertę szkoleń wysokościowych znajdziesz na stronie: rockmaster.com.pl/pl/szkolenia/szkolenia-wysokosciowe.