Wyjazdy trekkingowi, to w ostatnim czasie coraz bardziej popularna forma spędzania urlopu. Jest wybierana przede wszystkim przez tych, którzy pracę spędzają na siedząco, toteż podczas urlopu, chcieliby wypocząć w bardziej aktywnej formie. Musimy jednak pamiętać, iż nie każdy może od razu wybrać się na trekking najtrudniejszymi i najbardziej wymagającymi trasami, takimi jak chociażby słynna trasa GR 20 biegnąca przez Korsykę. Jest to trasa przeznaczona raczej dla bardziej doświadczonych wobec czego też, to właśnie do nich kierujemy poniższy opis trasy, aby mogli bliżej przyjrzeć się jej walorom i ewentualnie skorzystać z nadarzającej się okazji i najbliższy urlop spędzić właśnie tam.

Korsykański szlak GR 20

Tak jak już wspomnieliśmy jest to szlak przeznaczony dla bardziej zaawansowanych podróżników, którzy posiadają pewną zaprawę trekkingową. Jest on bardzo często uznawany za jeden ze zdecydowanie najtrudniejszych szlaków w Europie. Przejście szlakiem GR 20, wymagać będzie noszenia ze sobą bagażu, a dodatkowo namiotu, bowiem w schronisku będziemy mieli do czynienia z bardzo ograniczoną liczbą miejsc noclegowych. Szlak jest nie utwardzony, wobec czego podróż odbywa się po utwardzonych ścieżkach. Wymaga to odpowiedniego przygotowania fizycznego, oraz dobrego zaopatrzenia, przede wszystkim w odpowiednią ilość wody. W kwestii wyposażenia niezbędne będą odpowiednie buty, aczkolwiek poza tym, żaden sprzęt alpinistyczny nie będzie wymagany.

W dużej mierze przebiega on w obrębie Regionalnego Parku Przyrody, a Łączn a różnica poziomów na szlaku wynosi ok. 10 000 metrów. Wybierając się na szlak GR 20, trzeba od razu założyć że ustalając dzienny marsz na poziomie 7-8 godzin, na przebycie całego szlaku niezbędne nam będzie około 15 dni. Dlatego też, trzeba tutaj pamiętać o tym, iż wyjazdy trekkingowe na Korsykę szlakiem GR 20 są wymagające pod względem czasowym, aczkolwiek nie aż tak bardzo kosztowne. Wynika to z faktu tego, iż nie trzeba tutaj pokryć kosztów noclegów hotelowych, bowiem wszystkie noce będziemy spędzać we własnym namiocie, albo w przypadku szczęśliwego trafu, w schronisku.

Podsumowanie.

Generalnie rzecz ujmując, można powiedzieć, iż wyjazd na Korsykę na szlak GR 20 to bardzo dobre rozwiązanie, które pozwoli zmierzyć się z trudnym zadaniem. Przejście szlaku to wyczyn jakich mało, wobec czego też, warto się odpowiednio przygotować, aby w połowie drogi nie zwątpić. Musimy tutaj także pamiętać o tym, iż szlak GR 20 będzie wymagać od nas solidnego przygotowania fizycznego i zapewnienia odpowiedniej ilości wody. Trzeba będzie także stale nieść swój bagaż, a wszystkie noce spędzić najprawdopodobniej w namiocie. To wszystko sprawia, iż jest to szlak trudny a jego pokonanie jest niebywałym sukcesem dla każdego. Zdecydowana większość pasjonatów trekkingu górskiego prędzej czy później zdecyduje się na pokonanie GR 20, bowiem jest to jeden z tych szlaków, który zawsze sprawia, że możemy poczuć się o wiele lepiej, jako podróżnicy.