Komary to jedno z największych zagrożeń każdego miłośnika lasu. Zresztą, nie tylko lasu, bowiem owady te z upodobaniem zakradają się także do naszych domów, aby przeszkadzać nam w nocy swoim bzyczeniem i gryzieniem. Ponadto, należy też pamiętać o naszej skłonności do grillowania w ogrodzie. Takiej okazji komary z całą pewnością nie przepuszczą. Sporo ludzi i mnóstwo krwi do wypicia. Warto więc pomyśleć o skutecznym sposobie zabezpieczania się przed wrednymi krwiopijcami.

Obecnie jednym z lepszych rozwiązań dostępnych na rynku jest Thermacell na komary, czyli specjalne urządzenie, zapewniające nam wysoka skuteczność ochrony przed nimi. Oczywiście są także inne rozwiązania, niemniej jednak pod kątem skuteczności nie są w stanie dorównać urządzeniu Thermacell. Sprawdźmy więc, jak działa owo urządzenie? Jakie oferuje nam parametry ochrony oraz jakie koszty się z tym wiążą?

Działanie urządzenia Thermacell na komary.

Samo urządzenie jest nieduże, a także przystosowane do pracy mobilnej. Zasada działania jest tutaj stosunkowo prosta. Składa się z właściwego urządzenia, maty odstraszającej, oraz wkładu butanowego. Po uruchomieniu, pod wpływem spalania butanu, z maty odstraszającej wydziela się specyficzny środek d-alertyne. Jest to syntetyczny składnik, który naturalnie występuje w chryzantemach, które skutecznie odstraszają komary. Zapewnia nam to utrzymanie komarów na spory, bo aż dwudziestometrowy dystans. W przypadku użytkowania mobilnego, zasięg działania nieco się zmniejsza, niemniej jednak w dalszym ciągu komary mają wstęp wzbroniony do naszego bezpośredniego sąsiedztwa.

Thermacell na komary – parametry urządzenia.

Kupując urządzenie Thremacell na komary, zapewniamy sobie jednorazowo możliwość ochrony przed komarami w czasie 12 godzin. Dostajemy w zestawie wkład butanowy, który starcza na pełne 12 godzin pracy, oraz 3 sztuki mat odstraszających, z których każda zapewnia 4 godziny ochrony przed komarami. Generalnie rzecz ujmując, są to bardzo dobre parametry, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę aktywności na świeżym powietrzu. Grillowanie czy też zbieranie grzybów, wędkowanie, myślistwo, to najczęstsze przypadki wykorzystywania urządzenia Thermacell na komary. Czas pracy jednej maty odstraszającej jest w zupełności wystarczający, tym bardziej, iż komary atakują o szczególnych porach, najbardziej wieczorem. Wtedy wystarczy na godzinę lub dwie uruchomić urządzenie i w zasadzie problem będzie rozwiązany.

Koszty zakupu i eksploatacji urządzenia Thermacell na komary.

Jeśli chodzi o koszty to te także prezentują się całkiem przyzwoicie. Zakup podstawowego zestawu, składającego się urządzenia, trzech mat i pojemnika z butanem na 12 godzin pracy to koszt rzędu 159 PLN. Szczegółowe koszty przedstawimy w poniższym wykazie.

  • Zakup urządzenia Thermacell (urządzenie + 3x mata odstraszająca + wkład butanowy na 12 godzin pracy) – 159 PLN
  • Dodatkowa kabura przenośna, umożliwiająca przytroczenie urządzenia do pasa – 69 PLN
  • Dodatkowo butla z gazem i matami odstraszającymi na 12 godzin – 39 PLN
  • Dodatkowe butle z gazem i matami odstraszającymi na 48 godzin – 119 PLN

Jak więc widzimy koszty zakupu i eksploatacji urządzenia Thermacell na komary nie należą do jakoś szczególnie wygórowanych. W zamian jednak dostajemy naprawdę bardzo wysoki poziom ochrony przed komarami, co doceni każda z osób uprawiająca aktywność na świeżym powietrzu, jak również pasjonaci ogrodowego grillowania.