sprowadzanie zwłok z zagranicy

Wyjeżdżając na wakacje nie myślimy o tym, że może nam coś się stać. Raczej mamy w głowie same pozytywne myśli i wiele planów na kreatywne spędzenie czasu wolnego. Jednak warto pomyśleć o najgorszym i ubezpieczyć się na taką ewentualność. Sprowadzanie zwłok z zagranicy może być bardzo drogie. Najlepszym rozwiązaniem jest trumna ze zwłokami, to znacznie niższy koszt w porównaniu do urny. Im dalej tym drożej, niestety nie unikniemy tego kosztu. Zwykle to najtrudniejsze pytanie od rodziny zmarłego do Zakładu Pogrzebowego.

Międzynarodowy transport zmarłych z zagranicy obejmuje przede wszystkim koszty miejscowe czyli przechowanie osoby zmarłej, przewiezienie z miejsca zgonu do chłodni. Najmniej kosztuje transport zwłok z Europy, cena przewozu rośnie gdy w grę wchodzą dalsze zakątki świata. Wtedy cena ustalana jest indywidualnie z rodziną po zapoznaniu się ze sprawą i wcześniejszym kontakcie z krajem, z którego będzie sprowadzane ciało.

Dla rodziny jest to bardzo trudna sytuacja, dlatego należy zrobić wszystko sprawnie i profesjonalnie. Doświadczenie i wiedza to niezbędne atuty podczas załatwiania zezwoleń mających na celu sprawne sprowadzenie osoby zmarłej do kraju. Międzynarodowy transport zmarłych polega na przygotowaniu specjalistycznego samochodu lub samolotu. Tak przystosowane autokarawany posiadają na wyposażeniu odzież jednorazowego użytku oraz środki dezynfekujące. Nad zwłokami czuwa doświadczony i wykwalifikowany personel. Wszelkie koszty transportu zwłok z zagranicy uzależnione są od kraju, regionu oraz miejsca z którego trzeba zabrać osobę zmarłą. Każdy klient traktowany jest indywidualnie. Aby uniknąć takich przykrych niespodzianek warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie na czas wyjazdu z Polski.

Zobacz też: Przewóz zwłok z zagranicy | Epitafium Przewozy