osuszanie domu

Zmiany klimatu prowadzą coraz częściej do anomalii pogodowych. Temperatura z roku na rok jest coraz wyższa, a naukowcy jako główną przyczynę podają działalność człowieka. Bardzo wysokie temperatury to olbrzymie zagrożenie dla małych dzieci oraz osób starszych. Mogą doprowadzić np. do udaru cieplnego, który może skończyć się nawet śmiercią. Jego objawy to trudności sercowo-naczyniowe, problemy skórne, wymioty, biegunki, a w skrajnych przypadkach utrata przytomności.

Dlatego szczególnie ważne jest aby w tak gorące dni odpowiednio zadbać o temperaturę pomieszczenia, w którym przebywasz. Pamiętaj również aby bić dużo płynów i unikać słońca, a między godziną 12, a 16 jeżeli to tylko możliwe zrezygnuj z pracy lub innego wysiłku fizycznego.

Nierozerwalnie z upałami wiążą się gwałtowne burze oraz opady. Są szczególnie trudne do przewidzenia, dlatego potrafią doprowadzić do sporych szkód. Najczęściej gwałtowna burza wiąże się z zalaniem budynków czy piwnic. Jest to spowodowane niedrożną kanalizację, która nie jest wstanie przyjąć tak dużej wody, w krótkim czasie. Usunięcie złamanych drzew czy osuszanie budynków jest jedynym z pierwszych zajęć, które czeka po przejściu gwałtownej burzy. W tym przypadku zawsze możemy liczyć na pomoc straży pożarnej. Co jednak gdy nawałnica była tak duża, że aż doprowadziła do pojawienia się wilgoci w piwnicy?

Wtedy będzie koniczne osuszenie wilgotnych pomieszczeń. Jest to dość czasochłonny proces, który może trwać od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy. W większości przypadków będzie również konieczne osuszanie fundamentów, aby wilgoć nie pojawiła się ponownie. Istnieje wiele metod osuszania, jednak wybranie odpowiedni zależy od konkretnego przypadku. Dlatego przed wybraniem odpowiedniej firmy (polecamy ekodocieplenia.com) tym się zajmującej skontaktuj się z nią i przedstaw dokładnie problem, który występuje w twoim budynku.