konopie medyczne

Lecznicze właściwości konopii nie są szeroko znane, a to błąd. Powinniśmy jak najszerzej omawiać ich właściwości zdrowotne, ponieważ mogą okazać się wielkim przełomem w leczeniu wielu tych bardziej i mniej poważnych chorób. To, czym konopie medyczne wyróżniają się od innych konopi nazywa się kannabidiol. Jest to substancja chemiczna, znana szerzej jako CBD i jest drugim składnikiem marihuany.

W zależności od tego czy jest go mniej czy więcej, dana roślina jest uznawana za tę posiadającą właściwości lecznicze. W porównaniu od THC, składnika również znajdującego się w liściach marihuany, substancja ta nie powoduje uzależnienia, jest zatem bezpieczna. Badania kręcące się wokół niej są kamieniem milowym do tego, by marihuana lecznicza zaistniała na rynku farmaceutycznym. Już teraz tworzone są produkty takie jak na przykład krem z konopi, które mogą przyłożyć się do tego, aby śmiertelność na niektóre choroby takie jak nowotwory była mniejsza, ale także aby zmniejszały się skutki innych, mniej zagrażających życiu chorób.

Badania jakie przeprowadzone zostały przez GW Pharmaceuticals jasno pokazują, że kannabidiol (CBD) może skutecznie zwalczać objawy chorób reumatologicznych, zapaleń stawów. Może przynieść korzyści także w przypadku zachorowań na takie choroby jak choroby autoimmunologiczne, cukrzyca, nudności, padaczki, zaburzenia jelitowe i wiele, wiele innych chorób, które aktualnie trudno jest nam zwalczać dostępnymi do tej pory metodami lecznictwa.

Poznanie tej kontrowersyjnej rośliny może przynieść ogrom korzyści i nie powinniśmy zamykać się przed tym co nieznane. Być może dzięki niej wyeliminujemy sporą liczbę chorób i wzniesiemy poziom lecznictwa na znacznie wyższy poziom. Konopie wykazały się brakiem posiadania skutków ubocznych, a co za tym idzie nie ma obaw przed testowaniem ich na ludziach w toku normalnego leczenia.