Side to miasto położone w południowej części Turcji. Na miejscu znajduje się ośrodek wypoczynkowy oraz kąpielisko morskie. Nie wszyscy wiedzą, że w języku anatolijskim Side oznacza dosłownie „granat”. Miasto można podzielić wyraźnie na dwie części. Pierwszą -stricte turystyczną, gdzie tysiące urlopowiczów wyleguje się na gorących plażach i popija zimne napoje. Drugą – o charakterze bardziej antycznym „wyposażoną” w średniowieczne skarby. Najpiękniejsze zabytki Side to przede wszystkim Świątynia Apolla, Teatr, Łaźnia obecnie przekształcona w Muzeum oraz Agora – swoiste centrum miasta.

Wczasy w Side

Przykładowe wakacje w Side to siedmiodniowy pobyt np. w trzygwiazdkowym hotelu Aperion Beach z wyżywieniem typu all inclusive, prywatną piaszczysto-żwirową plażą oraz wszelkimi innymi udogodnieniami hotelowymi. Warto podkreślić, ze wypoczynkowy obiekt wyposażony jest w restaurację, bar na plaży, bar przy basenie, bar w dyskotece, basen ze zjeżdżalnią, brodzik dla dzieci, mini club, recepcję, dyskotekę, wypożyczalnie samochodów, pralnie, mini market, a nawet fotografa czy fryzjera. Koszt wyjazdu to jedyne 1625 złotych od osoby. Wylot z dowolnego portu lotniczego (Warszawa, Katowice, Poznań, Wrocław).

Aperion Beach Hotel jest idealnym miejscem dla wszystkich, którzy chcą choć na chwile uwolnić się od miejskiego gwaru i tłoku. Miłośnicy plażowania mają zagwarantowaną szeroką plażę, bezpłatny dostęp do wszystkich niezbędnych „plażowych sprzętów”- ręczniki, leżaki, a także ciszę, spokój i delikatny szum morskich fal.

Rodzinnie z wczasy spędzimy w Hotelu Truva Family Club. Obiekt zlokalizowany jest niecałe 2 kilometry od centrum Side i posiada 38 pokoi typu Family. Każde z pomieszczeń posiada 2 sypialnie i pokój dzienny. Dodatkowe wyposażenie to telewizor, klimatyzacja, aneks kuchenny, łazienka oraz balkon. Apartamenty są niezwykle komfortowe i przestronne, ponieważ zostały tworzone z myślą o rodzinach z dziećmi. Udogodnienia, które jeszcze może zaproponować Truva Family to basen zewnętrzny, dla najmłodszych brodzik, plac zabaw, stół do tenisa stołowego, restauracja, bar. Koszt pobytu kształtuje się tutaj w cenie 1685 złotych od osoby.

Kemer – miasto prowincji Antalya, jedne z najpopularniejszych kąpielisk wodnych zlokalizowanych na Riwierze Tureckiej. W Kemer znajdują się również ruiny Olympos i Phaselis.

Jeżeli chcemy zwiedzić to niezwykłe miasto, a także wiele innych magicznych zakątków tego regionu powinniśmy skorzystać z oferty Rainbow Tours pod tytułem Turcja Licyjska. Ten siedmiodniowy, organizowany przez touroperatora wyjazd poprowadzi nas klasycznym szlakiem poprzez miejscowości takie jak: Antalya, Kemer,  Phaselis, Myra, Patara, Tlos, Oludeniz, Fethiye, Pamukkale, Hierapolis, Afrodyzja, Antalya. Koszt wyprawy to 2044 złotych od osoby

Paulina, autorka blogów rezerwacje-lotnicze.pl i latam.com.pl