Nie ma wątpliwości, że fotograficzne stały się bardzo popularne. Wraz ze wzrostem popularności portali społecznościowych, chętniej publikujemy swoje zdjęcia i coraz większą uwagę zwracamy na ich jakość. Sesja zdjęciowa to świetna sprawa, pamiątka dla siebie na lata, a także oryginalny pomysł dla bliskiej osoby.

Pomysły na sesję zdjęciową w plenerze

Plener daje nam dużo większe możliwości niż studio. Nie ogranicza nas do 4 ścian czy dostępnych rekwizytów. Zdjęcia możemy wykonać niemal wszędzie, dlatego pomysłów na sesję zdjęciową nie brakuje. Wszystko zależy od tego jaki efekt chcesz uzyskać. Romantyczną sesję z partnerem najlepiej wykonać w jakimś urokliwym miejscu. A do wyboru masz naprawdę wiele. Jesienią najfajniej takie zdjęcia wychodzą w parku. Mieniące się w wielu kolorach liście nadadzą niesamowitego klimatu. Wielu ludzi chce uwiecznić na zdjęciach swoje pasje. A to jest świetny pomysł na sesję! W szczególności jeśli lubisz aktywnie spędzać czas. Sesja w skateparku, gdy wykonujesz różne tricki na rowerze czy deskorolce? Świetna pamiątka dla Ciebie! Doskonałym miejscem do zdjęć są wszelkiego rodzaju zabytki, czy też stare i opuszczone miejsca.

Pomysły na zdjęcia w studiu

Wszystko tutaj zależy od tego jak wyposażone jest studio i jakie są rekwizyty do wyboru. Studio najlepiej nadaje się do zdjęć portretowych, bieliźnianych czy aktów. Mimo, że pole działania jest zawężone ze względu na miejsce, w studiu można na wiele sobie pozwolić. Rozmaite stylizacje, wymyślne fryzury, niecodzienne makijaże – to wszystko fajnie wygląda na zdjęciach. Warto sprawdzić się w innym wydaniu niż to codzienne. Świetnym pomysłem są sesję zdjęciowe stylizowane na wczesne lata 20 czy szalone 60.

Czas trwania sesji

To jak długo będzie trwała sesja zdjęciowa jest uzależnione od wielu czynników. Jeśli sesja odbywa się w plenerze, to istotne jest czy to będzie jedno czy więcej miejsc. Jeżeli więcej, to musisz liczyć się z tym, że czas potrzebny na przemieszczenie się z jednego do drugiego miejsca, może znacznie przedłużyć sesję. Duże znaczenie ma również ilość zdjęć z sesji. Nie bez znaczenia jest również ilość przygotowanych stylizacji. Średnio sesja zdjęciowa może trwać 1,5 – 3 godziny.

.