akcesoria kuchenne

Akcesoria kuchenne, niezwykle ułatwiają nam funkcjonowanie w kuchni. Nie trzeba być mistrzem gotowania, a jednak parę drobiazgów zawsze się przyda, choć niektóre z nich są wręcz niezbędne. Nóż, widelec, kubek, łyżka to podstawa. Dobrze byłoby także mieć garnek i patelnię, z dla zuchwałych gadżet do lepienia pierogów. A tak poważnie, na rynku akcesoria kuchennych, można spotkać coraz więcej nowości, które nie tylko są oryginalne, ale także praktyczne i stylowe. Oto kilka przykładów.

Czy spotkaliście się kiedyś ze szczypcami do szypułek truskawek? Otóż już są dostępne. Jest to bardzo pożyteczne narzędzie, gdyż usuwanie „ogonków” ręcznie, przy trzech kg truskawek, jest istnym koszmarem.

Inny gadżet to „wiertarka” do koksa. Narzędzie sprytne, znacznie ułatwiające dostanie się do wnętrza orzecha, a dodatkowo wyposażone w śmieszne okulary chroniące przed tryskającymi sokami . Jest to doskonały pomysł, na oryginalny prezent.

Kolejnym przyrządem jest specjalny niewielki pojemnik do przenoszenia kiwi oraz szczypce ułatwiające obieranie owocu. Dzięki temu, nie tylko nie zrobimy z owocu „miazgi” podczas transportu, ale również szybko i sprytnie będziemy mogli do spałaszować.

Kto z nas lubi obierać czosnek? Już teraz to nie problem. Obecnie dostępne są na rynku specjalne obieraki do czosnku, dzięki czemu, obieranie staje się łatwe i przyjemne.

Oddzielenie białka od żółtka to dla niektórych nie lada wyczyn. Już nie trzeba być mistrzem kuchni, aby z gracją oddzielać żółtko od białka, przelewając zawartość z jednej do drugiej skorupki. Teraz, zrobi to za nas rozdzielać do żółtek i białek. Nic prostszego, wystarczy rozbić jajko, przelać całość do rozdzielacza, białko wypłynie małymi, bocznymi otworami, zaś żółtko pozostanie na rozdzielaczu.

Jeszcze inną oryginalną rzeczą, jest obręcz do sadzonych jajek. Dzięki temu, na patelni uzyskamy jajka sadzone o przeróżnych kształtach, no w kształcie serca, czy też trójkąta, lub bardziej wymyślne o kształtach tosta.

Akcesoria kuchenne wciąż zaskakują, wszystko zależy do wyobraźni projektantów..