Ustroń to jedna z wielu górskich miejscowości turystycznych, do których co roku przybywają setki turystów spragnionych świeżego górskiego powietrza, oraz wypoczynku w otoczeniu dzikiej przyrody. Trzeba tutaj jednak zaznaczyć, iż tym co wyróżnia Ustroń na tle pozostałych miejscowości jest fakt, iż od kilkudziesięciu lat stanowi on jedną z ważniejszych miejscowości uzdrowiskowych, która przepełniona jest wszelkiego rodzaju sanatoriami. Po prostu rekonwalescencja czy też leczenie wszelkich innych przypadłości zdrowotnych w tak wspaniałym otoczeniu i w świeżym powietrzu daje najlepsze rezultaty. Dlatego też, właśnie tutaj, do tutejszych sanatoriów kierowani są kuracjusze oraz osoby z różnorodnymi schorzeniami, aby w tych wyjątkowo dobrych i czystych warunkach mogli odzyskać pełnię sił i zdrowia.

Walory turystyczne.

Trzeba tutaj jednak pamiętać, iż Ustroń to przede wszystkim miejscowość wypoczynkowa, w której już w latach bezpośrednio po wojnie zaczęto przeprowadzać regulację koryta rzeki Wisły dla celów wypoczynkowych, oraz zbudowano dwupasmową drogę łączącą ustroń z Katowicami, co zapewniało ułatwienie w ruchu turystycznym, a przez to także wpłynęło na znaczny i szybki rozwój miejscowości. Można więc powiedzieć, iż turystyka w Ustroniu rozwija się całkiem dobrze już od dłuższego czasu,. W mieście stale przybywa nowych ośrodków wypoczynkowych, hoteli oraz sanatoriów, przez co też z roku na rok Ustroń jest w stanie przyjąć jeszcze większą liczbę turystów. Lokalni przedsiębiorcy mają coraz większe obroty płynące z turystyki, przede wszystkim zaś, największe wpływy mogą zanotować właściciele wspomnianych już hoteli oraz lokali gastronomicznych.

Atrakcje turystyczne

Ustroń to także miejscowość charakteryzująca się wyjątkowo dużą ilością atrakcji turystycznych przede wszystkim z punktu widzenia turystyki górskiej. Mamy tutaj przecież do czynienia z dość sporą ilością otaczających miasto gór, na których szczyty wiodą przepiękne trasy widokowe, zaś na samych szczytach bardzo często ulokowane są wieże obserwacyjne, które jeszcze bardziej podnoszą atrakcyjność turystyczną. Można więc powiedzieć, iż miejscowość ta pod względem atrakcji turystycznych należy do jednych z najlepiej rozwiniętych a przez to też staje się celem wyjazdów wakacyjnych dla wielu Polaków. I dobrze, bowiem mamy w swoich granicach tyle pięknych miejscowości wypoczynkowych, wobec czego nie musimy szukać wypoczynku za granicą, gdzie jest znacznie drożej. Jednocześnie wybierając wypoczynek w granicach własnego kraju wpływamy na rozwój własnej gospodarki.

Podsumowanie.

Można więc powiedzieć, iż urlop spędzony w Ustroniu będzie z całą pewnością jednym z lepszych w naszym życiu. Jeśli jeszcze uda nam się znaleźć dobry hotel w Ustroniu w którym będą wolne miejsca na czas naszego pobytu, to już na pewno spodoba nam się ten pomysł. Na tyle, iż za rok będzie to jedna z ważniejszych opcji urlopowych do rozważenia.

.