taśmy led

Wszyscy w swoich domach, mieszkaniach lub chatkach mamy światło. Do niedawna, były to zwykłe żarówki lub żarówki energooszczędne. Pamiętamy dobrze jak czekaliśmy na nie kilkanaście minut by dochodziły do swojej pełnej mocy. No i pamiętamy jak potrafiły się psuć, nawet po kilku tygodniach. Lecz dzisiaj technologia poszła tyle do przodu, że mamy oświetlenia LED.

Co to znaczy? Można je zamontować praktycznie wszędzie jako profil do taśm LED, na przykład do szafki, do biblioteczki lub do akwarium z obudową wodoodporną, gdyż są one na prawdę cieniutkie. Oświetlenie LED nie powoduje zwarcia, jest miłe dla oka (przy czym można je również modyfikować) oraz od razu po włączeniu daje z siebie całą moc, (na żarówki trzeba było czekać a czekać!)

Dodatkowym plusem jest mała cena zamontowania, mała prądożerność oraz możliwość zamontowania w każdym zakamarku domu. Jednak równie dobrze można je zamontować jako główny oświetlacz domu, bo mogą na prawdę być mocne. Większość żarówek czy lamp potrafi przetrwać tylko rok czy dwa czy nawet kilka miesięcy. Ale oświetlenie LED potrafi działać nieprzerwanie z taką samą siłą przez kilka lat.

Do wielu z profili LED można również bez problemu zamontować czujnik ruchu, dzięki czemu nie trzeba sięgać do włącznika. Ale technologia LED nie towarzyszy nam tylko w domach. LED stosuje się również do matryc monitorów i telewizorów, dzięki czemu mamy wspaniały obraz na ekranie. Sądzimy, że technologia LED cały czas będzie pchać do przodu i zostanie pionierem w tej kategorii. Z oświetlenia LED korzystają nawet wielkie szklarnie, które potrzebują cały rok nie przerwanie światła.

To na prawdę robi wrażenie ile potrafią, a wymyślono je przecież tylko praktycznie kilka lat temu. Mamy nadzieję, że technologia LED zostanie z nami dobrych parę lat, i będzie nam wszystkim dostarczali światło, bez którego nie będziemy mogli żyć.