Każdy z nas wie, czym jest sesja zdjęciowa. Warto jednak zauważyć, że jej rodzajów jest mnóstwo. Kto się nadaje do zdjęć? Każdy! Powodów może być mnóstwo – pamiątka, pasja, metamorfoza. Możemy podzielić sesję na kilka rodzajów.

Sesja beauty

Ten rodzaj sesji dotyczy w zasadzie kobiet. Są to zdjęcia pokazujące urodę modelki. Towarzyszy temu odpowiedni makijaż – może on być naturalny, delikatny lub wymyślny i fantazyjny. Dzięki temu możemy przemienić się w kogoś zupełnie innego lub podkreślić nasze największe atuty. Uwaga podczas zdjęć skupiona jest przede wszystkim na twarzy.

Sesja portretowa

Jej celem jest przedstawienie charakteru postaci. Może ukazywać nasze pasje, ale także emocje – złość, smutek, radość, euforię. Są to jedne z najbardziej osobistych zdjęć. Fotograf musi być fachowcem, aby umieć odczytać to, co siedzi głęboko w fotografowanej postaci. Tylko dobre połączenie na linii model-fotograf da niepowtarzalne efekty.

Sesja bieliźniana

Sesja zdjęciowa bieliźniana nie jest najodważniejszą z możliwych sesji, ale może być wstęp do czegoś odważniejszego. Dzięki takim zdjęciom można wyzbyć się kompleksów – odpowiednie ułożenie ciała i oświetlenie sprawi, że ciało w bieliźnie wygląda subtelnie i pięknie. Uwierzcie, nawet ciała bliskie ideału, potrzebują dobrego światła, aby ukazać ich walory.

Metamorfoza, glamour i akt

Wspaniała okazja, aby zmienić swój wizerunek lub zobaczyć się w zupełnie nowej odsłonie. Zdjęcia pozwalają ujrzeć własną osobę oczami kogoś innego i… z dystansu. Jeśli nie mamy pomysłu na swój wizerunek, warto poradzić się ekspertów. Odpowiedni makijaż, ubrania i fryzura mogą zdziałać cuda. Sesja typu metamorfoza może opierać się na więcej niż jednej stylizacji – w końcu każdy z nas ma ciekawy i złożony charakter. Sesja glamour to jak najpiękniejsze ukazanie ludzkiej urody. Piękne stroje, eleganckie czy zwiewne. Prostota w klasycznym wydaniu. Sesja aktu – najodważniejszy rodzaj zdjęć. A zarazem najtrudniejszy. Ukazanie nagiego ciała musi być subtelne i ze smakiem. To, ile ciała zostanie pokazanego na zdjęciach, zależy od zamysłu. Mogą to być fotografie „dosadne”, ale ze smakiem. Mogą to być również zdjęcia, które pobudzają wyobraźnie nie mówiąc nic wprost. Dobry akt to zaufanie modelki do fotografa. Taka sesja to wspaniała pamiątka na całe życie i sposób na wyzbycie się kompleksów.

.