kitesurfing w miedzyzdrojach to świetna zabawa

Sporty ekstremalne to nie tylko skoki na bungee czy spadochronie. Do sportów ekstremalnych o mniejszym ryzyku należy zaliczyć także wszelkiego rodzaju sporty wodne jak surfing czy windsurfing. Szczególnym i bardzo ciekawym połączeniem tych dwóch sportów jest kitesurfing. Z racji zbliżającego się okresu urlopowego warto zapoznać się z tą ciekawą alternatywą spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Kitesurfing dzięki w miarę taniemu sprzętowi do jego uprawiania zdobywa na świecie coraz większą popularność. Uprawiać możemy go o dowolnej porze roku, wystarczy spory akwen wodny oraz wiatr do napędzania latawca.

KITESURFING – JAK ZACZĄĆ?

Kurs kitesurfing możemy przejść w bardzo krótkim czasie. Składa się on z części teoretycznej, na której poznajemy zasady działania osprzętu oraz zostajemy zaznajomieni z zasadami bezpieczeństwa, których powinniśmy się trzymać, aby uprawiać ten sport bez uszczerbku dla zdrowia. Drugi etap jest etapem praktycznym. Uzbrojeni w wiedzę przystępujemy do swoich pierwszych kroków na desce oraz uczymy się jak wykorzystywać zmienny wiatr, aby odpowiednio napędzać naszą deskę w ruch. Świetne warunki do nauki tej dyscypliny w Polsce oferuje kitesurfing Międzyzdroje i inne destynacje nad Morzem Bałtyckim.

SPRZĘT DO KITESURFINGU

Jak wcześniej wspomniałem, aby uprawiać kitesurfing, nie potrzebujemy wiele sprzętu. Podstawowymi elementami wykorzystywanymi w tej dyscyplinie sportowej są: deska, która nieznacznie różni się od desek, jakie znamy np. z windsurfingu. Jest znacznie mniej wyporna oraz jest mniejsza od deski surfingowej. Aby wprowadzić deskę w ruch, potrzebny jest nam latawiec do kitesurfingu. Nie jest to zwykły latawiec, lecz specjalnie skonstruowane i wyprofilowane skrzydło, które dochodzi nawet do ponad 20 metrów kwadratowych powierzchni. Wielkość latawca w dużej mierze zależy od naszej wagi. Aby nadać nam większą prędkość, potrzebujemy większego latawca. Dodatkowo do zestawu będziemy potrzebowali specjalnej uprzęży, która łączy pas oraz linki podpięte do latawca, tak zwanego trapezu. Tak uzbrojeni możemy dać się ponieść wiatrowi i skosztować adrenaliny.

Kitesurfing jest świetną alternatywą dla osób, które poszukują czegoś nowego, co sprawi, że nudne wakacje na plaży przeistoczą się w zapierające dech w piersiach przeżycia.