Na początku warto przypomnieć, że Przemyśl zlokalizowany jest na południowym-wschodzie Polski, nad rzeką San. Jest to była stolica województwa przemyskiego. Aktualnie Przemyśl jest jednym z większych miast Polski. Jest przecież stolicą powiatu przemyskiego. Przemyśl to również jedno z najpiękniejszych miast naszego kraju, doceniane również przez turystów zagranicznych. Znajduje się tutaj cały szereg pięknych zabytków oraz całkiem sporo atrakcji rozrywkowych.

Zacznijmy od nadmienienia trochę na temat przemyskich zabytków. Wśród najważniejszych, których po prostu nie można nie obejrzeć będąc w Przemyślu są między innymi Zamek Kazimierzowski, Fortyfikacje, Twierdza Przemyśl, Kopiec Tatarski, z którego rozciąga się piękny widok na miasto oraz Wieża Zegarowa. Co może niektórych zdziwić, pierwszą lokalizacją w jakiej pojawiają się turyści odwiedzający Przemyśl jest… Dworzec Główny. Nie ze względu, że przyjeżdżają tutaj pociągiem, a dlatego, że jest to zabytkowy budynek, który niedawno odrestaurowano i z pewnością jest to obecnie najpiękniejszy dworzec kolejowy w całej Polsce oraz jeden z ładniejszych dworców europejskich.

Dzięki temu, że Przemyśl jest miastem atrakcyjnym pod względem turystycznym i przyciąga tłumy turystów, świetnie rozwija się w tym mieście baza noclegowa. Aktualnie hotele Przemyśl posiada już nawet dla najbardziej wymagających klientów. Osoby, które aż tak zamożne nie są i nie stać je na płacenie kroci za nocleg mają również wielki wybór. Mogą przenocować w motelu lub też zatrzymać się w pensjonatach czy pokojach gościnnych, bo tego wszystkiego w Przemyślu jest pod dostatkiem.

Wracając jeszcze do atrakcji turystycznych miasta Przemyśl, to z całą pewnością warto wspomnieć o całorocznym torze saneczkarskim, licznie organizowanych spływach pontonowych wzdłuż rzeki San oraz całkiem przyzwoitym wyciągu narciarskim, który zimą kusi narciarzy i snowboardzistów..