Obecnie zdecydowana większość firm budowlanych posiada swoją własną ładowarkę, bądź też przynajmniej miniładowarkę. Jest to bardzo ważne narzędzie do pracy, szczególnie dla firm zajmujących się pracami ziemnymi czy też budową nawierzchni brukarskich. Poza tym, iż sama ładowarka przyniesie firmie spore korzyści, to jeszcze dodatkowo można ją wyposażyć w profesjonalny mieszalnik do ładowarki. Pozwoli on na szybkie i wydajne przygotowywanie betonu bezpośrednio na placu budowy. Niesie to za sobą stosunkowo sporo korzyści, wobec czego warto zastanowić się nad tego typu inwestycją, szczególnie jeśli już posiadamy w firmie ładowarkę kołową.

Jakie zalety zapewnia mieszalnik do ładowarki?

W pierwszej kolejności warto sobie tutaj poruszyć temat zalet posiadania mieszalnika do betonu do posiadanej ładowarki. Oczywiście najważniejszą kwestią jest tutaj możliwość przygotowywania betonu bezpośrednio na placu budowy. Niemniej jednak nie jest to jedyna zaleta. Najważniejsze zalety, jakie niesie za sobą własny mieszalnik do ładowarki, przedstawiać będzie poniższa lista. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, iż nie jest to lista w pełni kompletna. Niemniej jednak zawiera to, co najważniejsze. Wyszczególnia te aspekty posiadania mieszalnika, dla których przedsiębiorcy tak chętnie zaopatrują się w to urządzenie.

  • Przygotowywanie betonu bezpośrednio na placu budowy
  • Możliwość przygotowywania betonu w różnej konsystencji: suchy, mokry, półsuchy
  • Zapewnienie zaopatrzenia w beton, dokładnie w takiej ilości, jaka jest potrzebna.
  • Możliwość łatwej i szybkiej dystrybucji betonu po rozległym placu budowy.
  • Podczas mieszania betonu można przemieszczać się ładowarką
  • Ładowarkę z mieszalnikiem można nadal wykorzystywać do załadunku sypkich materiałów budowlanych.
  • Łatwy i szybki montaż oraz demontaż.
  • Brak konieczności dostarczenia zewnętrznego źródła energii – mieszalnik do betonu napędzany jest z układu hydraulicznego ładowarki.

Mamy więc tutaj do czynienia z bardzo dobrymi i konkretnymi zaletami. Analizując je wszystkie, bez trudu wywnioskujemy, iż mieszalnik do ładowarki jest pożytecznym narzędziem, w które warto zainwestować. Nawet jeśli wiąże się to ze stosunkowo sporymi kosztami. Będzie on nam bowiem zapewniać poszerzenie możliwości w zakresie realizacji wielu prac.

Kupujemy profesjonalny mieszalnik do ładowarki.

Zakup mieszalnika do ładowarki to ważna, a nawet bardzo ważna inwestycja. Dlatego też, decyzja o zakupie nie powinna być podejmowana pochopnie. Istotną kwestią jest tutaj prawidłowe dobranie mieszalnika w stosunku do posiadanej przez nas ładowarki. Musimy tutaj pamiętać, iż w zależności od tego będziemy mogli kupić mieszalnik do ładowarki o różnej pojemności. Najlepszym wyjściem będzie wizyta u autoryzowanego przedstawiciela producenta. Pomoże on nam prawidłowo dobrać mieszalnik w stosunku do posiadanej przez nas maszyny. Jest to bardzo ważne, bowiem w większości przypadków wraz z mieszalnikiem dostaniemy płytę adaptacyjną. Jest ona dopasowana do naszej maszyny i jednocześnie do konkretnego modelu mieszalnika. Płyta adaptacyjna jest rozwiązaniem pozwalającym ten sam model mieszalnika montować na wielu różnych maszynach. Pod warunkiem dopasowania wagowego. Jednym słowem przede wszystkim trzeba znaleźć dobrego i solidnego dystrybutora mieszalników. Tylko w taki sposób kupimy dobrze dobrany mieszalnik do ładowarki.