Odstraszanie komarów i innych insektów to podstawa spokojnego i udanego biwakowania. Trzeba tutaj jednak zdać sobie sprawę, iż zdecydowana większość urządzeń do tego przeznaczonych, po prostu nie działa. Aczkolwiek na rynku stale pojawiają się zupełnie nowe rozwiązania technologiczne, dzięki którym możliwe jest skuteczne odstraszanie komarów w mniejszym, lub większym zakresie. Jednym zaś z najnowszych i najlepiej naszym zdaniem działających jest urządzenie thermacell. Zapewnia ono skuteczne odstraszanie komarów i innych insektów na terenie nawet do 20 m2. Można więc powiedzieć, iż jest to urządzenie idealne na wszelkiego rodzaju biwakowanie zarówno w terenie, jak i w przydomowym ogrodzie.

Ile kosztuje urządzenie thermacell?

Zdecydowanie najważniejszą informacją dla większości potencjalnych użytkowników, będzie kwestia kosztów, jakie należy ponieść za komfort pozbycia się komarów z miejsca biwakowania. W sumie, jeśli dobrze policzyć to nie jest to urządzenie aż tak kosztowne, mając na względzie jego wysoki poziom skuteczności działania. Samo urządzenie thermacell w sprzedaży detalicznej w sklepie internetowym dolasu.pl będzie nas kosztować 159 PLN. W tym dostajemy od razu zestaw odstraszający komary i meszki na co najmniej 12 godzin. Dodatkowy wkład na kolejne 12h to wydatek rzędu 39 PLN. W skład zestawu wchodzi 1 wkład butanowy oraz 3 szt. mat odstraszających. Można oczywiście kupić większe zestawy w cenie 119 PLN (3 szt. Wkładu butanowego i 12 szt. mat odstraszających). Jeśli więc dobrze policzyć, to eksploatacja takiego urządzenia nie będzie przedstawiać się wyjątkowo kosztownie. W ciągu jednego wieczora w warunkach optymalnych dla komarów przesiedzimy może 4-8 godzin, czyli będzie to wychodzić około 13 PLN za 4 godziny bez komarów. Nie jest to kwota nie do przełknięcia.

Jak działa urządzenie thermacell?

Działanie urządzenia thermacell jest stosunkowo proste. Po włączeniu wydzielany jest z maty odstraszającej zapach, którego zadaniem jest odstraszanie komarów i innych insektów. Substancja wydzielana to inaczej d-alertyna, którą można spotkać w naturze na przykład w chryzantemach. Jej stosowanie jest w pełni bezpieczne zarówno dla alergików jak i dla otoczenia. Jest to substancja wielokrotnie przebadana przez różne instytuty badawcze z całego świata. Zapach jest tak intensywny, iż w promieniu koła o powierzchni około 20 m2 będziemy mieć do czynienia z pełnym niemalże oczyszczeniem strefy z komarów, meszek i innych insektów.

Możliwe jest zastosowanie specjalnej kabury, która pozwala na noszenie urządzenia ze sobą. Dzięki temu możemy odstraszać komary nawet podczas podróżowania. Jest to więc bardzo korzystne dla osób podróżujących na przykład w górach czy też lasach. Generalnie rzecz biorąc jest to bardzo ciekawe i skuteczne w działaniu urządzenie, o którym warto pomyśleć, tym bardziej, iż cena nie należy do specjalnie wygórowanych.