Wśród wielu nowoczesnych rozwiązań kierowanych przede wszystkim dla przemysł, aczkolwiek także i dla ratownictwa, na największa uwagę zasługują nowe rozwiązania proponowane nam przez włoską firmę Euromacchine. Chodzi nam tutaj rzecz jasna o systemy Lampo, które stanowią wydajne maszyny różnorodnego zastosowania, bowiem na jednej przyczepie zamontowane zostało kilka połączonych ze sobą urządzeń. Mamy tutaj zarówno pompę głębinową (lub też inną), agregat prądotwórczy, maszt oświetleniowy, czyli wszystko co niezbędne do pracy w terenie. Poniżej postaramy się przedstawić poszczególne model systemowe Lampo i zwięźle opisać ich podstawowe zastosowanie oraz najważniejsze zalety.

System LAMPO Civil Protection

W skład tego systemu wchodzą: generator prądotwórczy, maszt oświetleniowy i odwodnieniowa pompa samozasysająca, dzięki czemu jest to urządzenie wielozadaniowe, którego zastosowania będą bardzo rozległe, aczkolwiek skierowany jest on raczej do działań awaryjnych, do usuwania skutków powodzi, oraz innych interwencji awaryjnych. Wartym podkreślenia będzie tutaj fakt, iż mamy możliwość zastosowania systemy zarówno jako generatora prądotwórczego, pompy głębinowej, jak i zapewnić sobie z jego pomocą oświetlenie na konkretnym terenie. Jest to sprzęt idealny do zastosowania w jednostkach straży pożarnej, bowiem bardzo często podczas akcji gaśniczych oraz ratowniczych, zachodzi konieczność zapewnienia sobie odpowiedniego oświetlenia terenu akcji, oraz dostarczenie prądu, niezbędnego do wykonywania czynności. Jednym słowem jest to sprzęt profesjonalny, dzięki któremu jednostki ratownicze będą mogły działać jeszcze wydajniej niż kiedykolwiek wcześniej.

System LAMPO GREEN

Jest to drugi system LAMPO, którego podstawowym przeznaczeniem jest wykorzystanie jako pompy głębinowej w rolnictwie. System ten jest także wyposażony w agregat prądotwórczy, wobec czego można tutaj prowadzić prace nawodnieniowe w rolnictwie nawet w znacznym oddaleniu od źródeł prądu. Tego typu maszyny sprawdzają się wyśmienicie właśnie w przypadku konieczności prowadzenia prac nawodnieniowych. Wbudowany maszt oświetleniowy, ułatwia tutaj prowadzenie prac, oraz bieżącą obsługę i prace konserwacyjne niezbędne do przeprowadzania podczas eksploatacji urządzenia. Dzięki jego zastosowaniu, najważniejsze elementy upraw, nawet w przypadku długotrwałych braków opadów deszczu, będą mogły być odpowiednio nawodnione, co zapewni minimalizację strat w przypadku suszy.

Obydwa omówione systemy Lampo można dokładnie sprawdzić pod kątem parametrów technicznych, oraz zamówić za pośrednictwem strony internetowej: euromacchine.pl, dokąd odsyłamy wszystkich zainteresowanych.

Podsumowanie

Podsumowując, należy tutaj powiedzieć, iż na chwilę obecną, zarówno zwykłe pompy Euromacchine, jak i omówione wcześniej systemy Lampo, przeznaczone do prac w rolnictwie, oraz do prac ratowniczych, będą jednym z najlepszych rozwiązań, jakie można zastosować. Warto tutaj także podkreślić, iż są to systemy wystarczająco trwałe i wydajne, aby pieniądze zainwestowane w sprzęt mogły się zwrócić pod postacią lepszego realizowania wielu czynności zarówno w rolnictwie jak i ratownictwie.

.