Maszyny do wytwarzania brykietu z trocin stanowią obecnie bardzo zaawansowane jednostki. Pozwalają na wyjątkowo efektywne wytwarzanie brykietu z różnorodnego rodzaju materiałów wsadowych. Przede wszystkim jest to oczywiście odpad z produkcji tartacznej, czy też stolarskiej. Niemniej jednak bardzo często jest to materiał pochodzący wprost z wycinek. Wszelkiego rodzaju gałęzie raczej nie są potrzebne w branży tartacznej, toteż całkiem spora ich ilość trafia także do przetworzenia na brykiet. Bardzo ważną, jeśli nawet nie najważniejszą rolę w całym procesie produkcji, odgrywają oczywiście profesjonalne brykieciarki. Maszyny, które zagwarantują szerokie możliwości w zakresie produkcji brykietu drzewnego.

Gdzie kupić profesjonalne brykieciarki?

Tego typu maszyny raczej nie są dostępne w standardowych kanałach sprzedaży. Tutaj należy umówić się z dostawcą, bowiem większość tego typu maszyn powstaje na bezpośrednie zamówienie inwestora. Ma to swoje ogromne zalety, bowiem możemy każdą maszynę dokładnie dostosować do naszych potrzeb. Określamy parametry pracy maszyn, całej linii produkcyjnej. Musimy ustalić maksymalną możliwą wydajność oraz ilość miejsca na obiektach produkcyjnych, jakim dysponujemy. Na podstawowe tego typu informacji producent będzie przygotować całą infrastrukturę maszynową do wytwarzania brykietu drzewnego. Obecnie, najbardziej profesjonalne brykieciarki dostarczane na rynek są przez firmę Briklis Polska. Jest to dostawca o bardzo bogatym doświadczeniu w tym zakresie, toteż korzystnie z usług tej firmy na pewno będzie dobrym i jak najbardziej rozsądnym rozwiązaniem.

Tym bardziej, iż brykieciarki Briklis to obecnie najbardziej zaawansowane urządzenia, dostępne naszym rynku. Pozwalają nam na wytwarzanie brykietu z trocin, zrębków, wiórów, czy też z gałęziówki. Mona tutaj wręcz powiedzieć, iż są to maszyny, które możemy dostosować do praktycznie każdych warunków produkcyjnych.

Pozostałe inwestycje związane z produkcją brykietu.

Oczywiście profesjonalne brykieciarki będą tutaj odgrywać zdecydowanie największą rolę, niemniej jednak, także inne aspekty produkcji będą wymagać naszej uwagi. Przede wszystkim należy tutaj zadbać o prawidłowe przygotowanie infrastruktury. Chodzi nam o pomieszczenia w których składowany będzie materiał wsadowy, oraz gotowy już brykiet drzewny. Pomieszczenia te powinny charakteryzować się wysokim poziomem izolacji. Dzięki temu, nie dojdzie do zawilgocenia zarówno materiału wsadowego, jak i gotowego wyrobu. Warto także posiadać na obiekcie pomieszczenie suszarni, w którym materiał wsadowy będzie przygotowywany do produkcji. Musimy bowiem pamiętać, iż nie jest możliwe wytwarzania brykietu drzewnego z mokrego materiału wsadowego. Jego wstępne wysuszenie powinno zapewnić wilgotność na poziomie poniżej 8%, co będzie wystarczającym poziomem do udanej produkcji brykietu drzewnego.