Wielu osobom mogłoby wydawać się, że prowadzenie koncernu farmaceutycznego opiera się tylko i wyłącznie na produkcji lekarstw. Jakie może być inne zadanie firmy farmaceutycznej, jak nie produkcja lekarstw – to przecież logiczne, że tym właśnie zajmują się firmy należące do tej branży. Ale jednak nie jest to jedyne zadanie takiego koncernu. Warto zadać sobie pytanie co z rynkiem zbytu? Przecież aby produkować lekarstwa firma farmaceutyczna musi mieć rynek zbytu, czyli rynek, na którym będzie te lekarstwa sprzedawać. Dopiero wtedy proces produkcji ma sens, dopiero wtedy koncern prosperuje prawidłowo – tak, jak powinien. Dopiero wtedy wszystko odbywa się dokładnie tak, jak powinno odbywać się w przypadku każdej firmy, która zajmuje się czy to produkcją czy to świadczeniem usług z jakiejkolwiek branży. A więc zakładamy zapewne, że firmy farmaceutyczne zazwyczaj mają rynki zbytu, bo przecież zapotrzebowanie na leki zawsze było, nadal jest i prawdopodobnie zawsze będzie, choć oczywiście kupowanie lekarstw nam, konsumentom, nie kojarzy się zbyt miło, bo po pierwsze z wydawaniem pieniędzy, a po drugie z różnego rodzaju schorzeniami czy chorobami. Załóżmy jednak, że niektóre firmy farmaceutyczne takich rynków zbytu nie posiadają i że muszą o nie dopiero zawalczyć.

Po to są właśnie bazy teleadresowe

Jakby więc ktoś jeszcze zastanawiał się po co tworzy się dziś tak zwane bazy teleadresowe, to odpowiedź chyba już powinna być w miarę oczywista. Takie bazy teleadresowe tworzy się właśnie po to, by firmy mogły pozyskiwać klientów, by mogły pozyskiwać również partnerów biznesowych i by mogły znaleźć rynek na swoje usługi albo produkowane towary. W przypadku koncernów farmaceutycznych wiadome jest, że bazy teleadresowe zawierają numery do aptek, zatem będąc w posiadaniu takiej bazy i kilkudziesięciu numerów do różnych aptek można zadzwonić i nawiązać współpracę z co najmniej kilkoma z nich. Jest to bardzo prosty sposób na znalezienie rynku zbytu, zatem nie jest to typowa walka i nieładnie nazywany wyścig szczurów. Oczywiście konkurencja może dysponować takimi samymi bazami, ale numery do aptek zamieszczone w bazach są właśnie po to, by można było skontaktować się z potencjalnym klientem osobiście i osobiście porozmawiać z nim na temat naszej oferty i ewentualnej współpracy. W takich wypadkach to klient decyduje, która oferta wydaje się dla niego lepsza.

Bazy teleadresowe zawsze w cenie

Za wspomniane bazy teleadresowe trzeba oczywiście zapłacić – nie są one darmowe, bo informacja jest zawsze w cenie w przypadku każdego biznesu. Ale ważne, by to była rzetelna i dobra informacja, zatem zanim zakupimy bazy teleadresowe warto upewnić się, że zostały one sporządzone rzetelnie i sumiennie i że dzięki nim naprawdę możemy coś zyskać. Oczywiście bazy teleadresowe tworzone specjalnie z myślą o koncernach farmaceutycznych zawierają nie tylko numery do aptek, ale również adresy email czy adresy aptek, zatem różne informacje różnie można wykorzystać.

.