Zaletą żaluzji drewnianych jest wykonanie ich z materiałów naturalnych, które wprowadzają do pomieszczenia klasyczne piękno oraz ciepło. Tego typu osłony przeciwsłoneczne doskonale sprawdzą się w połączeniu z drewnianymi ramami okiennymi oraz meblami, wykonanymi z naturalnych surowców. Różnorodna kolorystyka żaluzji pozytywnie wpływa na aranżację wnętrza. Wyjątkowość tego produktu to także fakt, iż zastosowanie drewna pozwala na otrzymanie osłon o niepowtarzalnej strukturze słojów.

Elegancję żaluzji drewnianych doceniają przede wszystkim właściciele pomieszczeń rustykalnych oraz klasycznych. Zastosowanie w aranżacji wnętrza mebli z naturalnego surowca oraz skóry będzie stanowiło doskonałe połączenie z tego typu żaluzjami. Większość producentów oferuje osłony wyposażone w szczeble o szerokości 25 lub 50 mm. Na terenie Poznania przysłony przeciwsłoneczne wykonane z drewna możemy otrzymać w firmie Verti-Sun. Producent proponuje żaluzje w różnych kategoriach. W modelu Retro zarówno górna, jak i dolna belka została kolorystycznie dopasowana do odcienia samych lamelek. W tej opcji możliwy jest wybór mechanizmu sterującego w kolorze złota lub srebra. Wersja Select to żaluzje drewniane, których poszczególne lamelki wyposażone są w piękne usłojenie. Wyjątkowość wyglądu takich osłon z pewnością wprowadzi ciepło oraz przytulną atmosferę do każdego wnętrza. Model ten dodatkowo uzyskał urozmaicenie w formie drabinki taśmowej.

Mieszkańcy Krakowa, którzy poszukują żaluzji drewnianych do aranżacji swoich pomieszczeń, mogą skorzystać z oferty firmy Anwis. Producent zapewnia, iż z dużą starannością podchodzi do doboru najwyższej jakości materiałów. W odpowiedzi na potrzeby klienta, firma dostosowuje oferowane żaluzje drewniane do indywidualnych wymogów, proponując zróżnicowane elementy wykończeniowe. Dzięki zastosowaniu osłon o szerokości 50 mm otrzymujemy nie tylko całkowite zaciemnienie pomieszczenia przed promieniami słonecznymi, ale także wprowadzamy do wnętrza ozdobę oraz uzupełnienie aranżacji. System Retro został zaprojektowany w taki sposób, aby swoją estetyką przenosić użytkownika do minionego stulecia. Wszystkie produkty firmy Anwis zostają dostosowane do indywidualnego zamówienia, zaś czas realizacji wynosi do 10 dni. Ich montaż może być przeprowadzony zarówno do ściany, jak i sufitu. Zgodnie z własnymi preferencjami możliwe jest zamówienie żaluzji drewnianych ze sterowaniem koralikowym, korbowym, a także elektrycznym. Warta uwagi jest również firma Krakżal – wolakrakzal.com.pl/produkty/zaluzje-poziome/zaluzje-drewniane-25-i-50-mm, która z sukcesem sprzedaje żaluzje drewniane na terenie miasta Kraków, od wielu lat.