Piłka nożna to sport, który pociąga za sobą rzesze kibiców niemal na całym świecie. Szczególną miłością do piłki nożnej pałają Europejczycy i mieszkańcy Ameryki Południowej.  Również w Polsce piłka nożna jest uważana niemal za sport narodowy. Co środę, kiedy w telewizji transmitowane są mecze, w barach, pubach i mieszkaniach prywatnych zbierają się grupy zapalonych miłośników piłki.

Kibicujemy w pubach i barach

Wspólne kibicowanie w barach i pubach stało się szczególnie popularne podczas Euro 2012. Wtedy w wielu lokalach zamontowano duże ekrany, dzięki którym goście mogli oglądać mecze odbywające się na wszystkich stadionach. Jak się okazało, aby cieszyć się wspólnym kibicowaniem nie trzeba siedzieć na trybunach. Wielkie ekrany w większości barów i pubów pozostały do dziś i pomimo tego, że Mistrzostwa Europy skończyły się już wiele miesięcy temu nadal są dość często włączane. Kiedy grają Polacy zawsze bary pękają w szwach, ponieważ w gronie przyjaciół przy piwie najlepiej się kibicuje.

W domu z rodziną i znajomymi

Jeśli nie można zasiąść na trybunach podczas meczu, ani wyjść do pubu na wspólne kibicowanie w dużym gronie, zawsze można urządzić wieczór piłkarski w domu. Często przed telewizorem zasiadają wszyscy męscy członkowie rodziny, a do tego dochodzą również najbliżsi znajomi i wspólnie kibicują. Najlepiej jeśli w meczach grają zawodnicy związani z naszym krajem tacy jak np. Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski, Adam Matuszczyk czy wielu innych.

Kibicowanie – nowy sport narodowy

W Polsce od zawsze było wielu zapalonych kibiców sportowych. Najpierw pojawiali się oni na stadionach. Z czasem, kiedy pojawiło się radio, grupy zagorzałych kibiców zasiadały wspólnie przed odbiornikiem. Dziś w dobie telewizji, kibicowanie nadal wygląda tak samo, a jedyną różnicą jest rodzaj odbiornika. Polscy kibice, co trzeba im przyznać, są również niezwykle cierpliwi i lojalni. Choć piłkarze, na których liczą, już od dawna, ich zawodzą, to nie przestają wierzyć, że wreszcie się uda..