Polacy coraz częściej zmagają się z najróżniejszymi chorobami. Plagą ostatnich czasów stały się nowotwory złośliwe, które mogą zaatakować wszystko, począwszy od płuc, po trzustkę aż po skórę w postaci czerniaka. Dodatkowo w polskim społeczeństwie a konkretniej w męskiej jego części panowie skarżą się na dolegliwości związane ze stosunkiem.

Jak przekonują specjaliści przedwczesna ejakulacja jest czymś normalnym u młodych mężczyzn, którzy dopiero, co rozpoczęli współżycie. Muszą  stopniowo nauczyć się panować nad reakcjami swojego organizmu. Jednak wśród parafii seksualnych wymienia się przedwczesny wytrysk, który może wynikać zarówno z determinantów organicznych oraz psychicznych. Druga grupa jest podatna na leczenie. Jeżeli specjalista stwierdzi, że to czynnik psychiczny powoduje tego typu dolegliwości można rozpocząć odpowiednie działania, dzięki którym jesteśmy w stanie zwalczyć ten kłopotliwy problem. Oczywiście najlepiej skontaktować się ze specjalistą, który odpowiednio dobierze terapię, która wpłynie na przedłużenie stosunku.

Kolejnym problemem społeczeństwa są uzależnienia. Nie bez powodu mówi się, że dwudziesty pierwsze stulecie to wiek uzależnień. Powszechna dostępność środków psychoaktywnych oraz sprzętów (komputery, komórki, Internet, gry itd.) sprawiają, że coraz więcej ludzi w tym także bardzo młodych szuka rozwiązania i ukojenia właśnie w takich środkach bądź czynnościach. Wyjście z nałogu to bardzo skomplikowany proces, który w niektórych przypadkach trwa latami a nawet całe życie. Sądzę, że najlepszym rozwiązaniem walki z wskazanymi w tekście przykładami dolegliwości jest szeroko pojęta profilaktyka, która w szczególności opiera się na promowaniu zdrowego stylu życia. Począwszy od dbania o swoje ciało jak i o swoje zdrowie psychiczne. Dzięki holistycznej trosce jesteśmy w stanie zdziałać cuda i żyć w zdrowiu przez wiele lat..