Hiszpańska Gran Canaria znajduje się jednak w archipelagu Wysp Kanaryjskich. Jest to jedna z wysp Makaronezji(Wysp Szczęśliwych) obszarów wulkanicznych usytuowanych w północno-wschodniej części Atlantyku. Dla turystów, to ucieleśnienie miejsca wypoczynkowego. Idealnie nadaje się na wymarzone wakacje, temperatury cały czas są tu wysokie, dlatego nie musimy obawiać się urlopu spędzonego wyłącznie w hotelowym spa.

Co robić na Gran Canarii?

Plażowanie – plaże to największy atut wakacji, żyjąc w mieście tęsknimy za spokojem i błękitem morza. Tutaj mamy do wyboru wiele plaż te najbardziej znane to między innymi: Playa del Ingles(zwykle najbardziej zatłoczona przez ludność z Europy Północnej, Maspalomas, Las Canteras, El Confital. Plaże rodzinne to natomiast: San Aqustin, Amadores, Puerto de Mogan, Puerto Rico.

Wycieczki, warto wynająć samochód koszt od 60 euro za dzień I zwiedzić wyspę, m.in. Las Palmas de Gran Canaria (stolica wyspy), Villa de Santa Brigida, Vega de San Mateo, Tejeda z najwyższym szczytem wyspy – Pico de las Nieves, Artenara, Teror, Santa Lucia, San Bartolome de Tirajana itp.

Zwiedzanie -liczne zabytki w stolicy, Telde oraz mieście Galdar (oprócz tego miasto to jest pełne zabytków archeologicznych, zlokalizowane jest na terenie wulkanu). W Santa Lucia istnieje również zamek- muzeum El Castillo de Fortaleza, natomiast Dunas de Maspolamas to miniaturka pustyni, którą koniecznie trzeba zobaczyć udając się na Gran Canarię. Ciekawscy mogą poznać także historię Krzysztofa Kolumba-Muzeum Kolumba w Las Palmas.

Rekreacja – dużą popularnością cieszą się tu sporty wodne typu: windsurfing i nurkowanie, odważniejsi mogą sprawdzić się w ekstremalnym kolarstwie, skoku spadochronowym czy grą w golfa w wulkanicznym kraterze.

Czas wolny – czas wolny możemy poświęcić na hiszpańskie bary, puby i konsumpcję krajowych smakołyków. Najciekawszymi elementami są : kawa i hiszpańskie wina czy likiery. W plantacji kawy można umówić się nawet na spotkanie i dowiedzieć się czegoś na temat idealnej odmiany.  Jeżeli chodzi o rodzinną wycieczkę z pewnością musi ona zahaczyć o takie miejsca jak : park wodny „Aqualand”, oraz park rozrywki „Holiday World”.

Najchętniej odwiedzanym kurortem jest: „Playa del Ingles”, natomiast Maloneras jego jeszcze nowocześniejszą formą, tutaj znajdziemy ogromną sieć hoteli o wysokim standardzie obsługi.

Bilety lotnicze na Gran Canarię obecnie stoją w cenie od 798 złotych (Air Berlin), 1289 złotych proponuje British Airways, Norwegian natomiast 1968 złotych. W Katowicach ceny zaczynają się od 2000 złotych, z Gdańska natomiast wylecimy już za 737 złotych (Norwegian). W marcu tego roku ogólnie najtaniej loty na Gran Canarię oferuje Air Berlin i Norwegian.

Wczasy w Hiszpanii dostaniemy nawet w marcu w ofercie Last minute. 7-dniowa wycieczka obejmuje między innymi wylot z Warszawy, zakwaterowanie w hotelu i wyżywienie. Przykładowa podróż za 3 499 złotych za osobę.

Anna Wawelska, autorka blogów: centrumhoteli.com.pl i tanie–latanie.com.pl