Duże firmy wiedzą jak ważny jest zgrany i zaprzyjaźniony ze sobą zespół, dlatego coraz częściej korporacje urządzają swoim pracownikom imprezy integracyjne. Tego rodzaju imprezy mają na celu zacieśnianie więzi między pracownikami, a także oderwanie ich od korporacyjnej codzienności, dzięki czemu po takiej imprezie pracownicy spokojnie mogą wrócić do pracy z naładowanymi bateriami.

Na różnego rodzaju wyjazdach integracyjnych dużą popularnością cieszy się paintball, jest to gra, która wymaga zaangażowania, samodyscypliny, a także doskonałej współpracy z kolegami z zespołu. Dzięki rywalizacji oraz współpracy, koledzy z pracy są w stanie zbliżyć się do siebie, a także lepiej w przyszłości wykonywać zadania służbowe, które zostaną zlecone im przez kierownictwo. Paintball to zabawa dla dorosłych, rozwija umiejętności taktyczne jak i sprawność, podczas tej zabawy szefowie mogą zobaczyć, jakimi typami osób są ich pracownicy, jak radzą sobie w sytuacjach stresowych oraz kto posiada zdolności przywódcze.

Dla pracodawcy wyjazd integracyjny to doskonała szansa by przetestować swoich pracowników, by zobaczyć jak sobie radzą na innych płaszczyznach niż praca zawodowa. A przede wszystkim jedna z niewielu możliwości by dobrze poznać swoich podwładnych.

Jak się bawić w lecie

W lecie, kiedy jest bardzo gorąco, marzymy tylko o tym, żeby usiąść gdzieś z książką i wypocząć. Są jednak inne sposoby na zrelaksowanie się, takie bardziej ruchowe, a przy okazji pozwalające bliżej się poznać, jeżeli na przykład właśnie rozpoczęliśmy nową pracę, w nowym miejscy i to właśnie tam organizowane są imprezy integracyjne.

Jedną z takich imprez może być właśnie paintball, zabawa dla dorosłych, polegająca na tym, aby „zastrzelić” przeciwnika. Nie strzelamy do niego oczywiście prawdziwymi nabojami, a jedynie takimi, które stworzone są z farby. Nasza broń strzela tylko takimi pociskami, barwiąc specjalne przygotowany do tychże celów kostium przeciwnika. My zaś jesteśmy również narażeni na strzały drużyny przeciwnej – w paintball gra się bowiem drużynowo – i zwycięstwo należy się tej drużynie, której zawodnik pozostanie jako ostatni na polu bitwy. Paintball można zawsze połączyć z wieczorem kawalerskim, czy piknikiem firmowym, a jak wiemy piknik firmowy jest doskonałym pomysłem na zjednoczenie swoich pracowników.

Nie jest to może zabawa, która pozwoli nam odpocząć w sensie wylegiwania się na łóżku, bo trzeba mieć nie tylko sprawność, ale i ochotę na ruszanie komórkami mózgowymi – chociażby po to, by wiedzieć, jak znaleźć dobrą kryjówkę, ale dobra zabawa jest z pewnością gwarantowana dla każdego jej uczestnika. Poza tym grać możemy nie tylko w lecie.