W kwestii organizacji imprezy weselnej, jednym z ważniejszych aspektów jest bez wątpienia prawidłowe zaplanowanie oprawy muzycznej. W końcu trudno sobie w ogóle wyobrazić jakiekolwiek wesele w naszej, polskiej tradycji bez muzyki, tańców i zabaw weselnych. Aby jednak mogło się to wszystko odbyć zgodnie z oczekiwaniami, koniecznością będzie zatrudnienie odpowiedniego zespołu muzycznego, lub też DJ-a na wesela. Każde z tych dwóch rozwiązań ma swoje wady i zalety, a my musimy określić, które będzie lepsze w naszym przypadku, biorąc pod uwagę wiele kwestii. Niemniej jednak organizacje imprezy weselnej należy zawsze zacząć od doboru odpowiedniego lokalu na wesele.

Wybieramy odpowiedni lokal na imprezę weselną.

W pierwszej kolejności warto uświadomić sobie fakt, iż lokale zajmujące się organizacją imprez weselnych, z reguły będą miały zajęte terminy nawet w rocznym wyprzedzeniem. Skutkuje to tym, iż obecnie aby zorganizować wesele w jednym z lepszych i lepiej przygotowanych do tego lokali, trzeba będzie wszystko planować nawet do dwóch lat do przodu. Trzeba będzie wybrać lokal i wpłacić odpowiednią zaliczkę, aby mieć zagwarantowaną rezerwacje lokalu na dany termin. W tym samym czasie trzeba będzie zając się wynajęciem odpowiedniego zespołu weselnego lub dobrze DJ na wesela ze Śląska, szczególnie jeśli chcemy któregoś z tych najlepszych. Mają oni bowiem także dość spore wyprzedzenie z rezerwacja terminów. Jeśli jednak nie zależy nam na najlepszych, to z powodzeniem wystarczy, jeśli kwestia zespołu lub DJ-a zajmiemy się na trzy, cztery miesiące przed planowaną imprezą weselną.

Wybierając lokal na wesele trzeba będzie zwrócić szczególną uwagę na kilka kwestii, które w tym przypadku są szalenie istotne. Najważniejszą będzie oczywiście pojemność lokalu, bowiem musi on zmieścić wszystkich gości, których planujemy na wesele zaprosić. Musi także dysponować odpowiednią salą taneczną, bowiem jak już o tym wspomnieliśmy, impreza weselna nie obejdzie się bez klasycznej i tradycyjnej potańcówki z przytupem.

Wybieramy oprawę muzyczną wesela.

Jak już wspominaliśmy o tym wcześniej, oprawa muzyczna wesela stanowi jeden z ważniejszych jego aspektów. W wielu przypadkach o wiele lepszym rozwiązaniem w tym zakresie okazuje się zatrudnienie DJ-a, bowiem przede wszystkim będzie to opcja tańsza, a poza tym, repertuar będzie z reguły o wiele szerszy niż w przypadku zespołów weselnych. Wybierając jednak osobę do oprawy muzycznej musimy pamiętać, iż obecnie DJ to nie tylko samo puszczanie muzyki ale także prowadzenie zabawy weselnej. Wobec tego musi to być typowy DJ Wodzirej, który poprowadzi oczepiny i pozostałe zabawy weselne. Warto w pierwszej kolejności sprawdzić jego poprzednie realizacje, które z reguły będą dostępne na jego stronie w formie wideo, gdzie będziemy mogli się przekonać jak wyglądały imprezy weselne jakie prowadził w przeszłości. Jest to bardzo dobra opcją, bowiem możemy na własnej skórze przekonać się, czy były to imprezy udane, czy będzie nam taka forma odpowiadać.