Każde profesjonalne biuro detektywistyczne powinno mieć w swojej ofercie:

  • monitoring osób;
  • sprawdzenie wiarygodności firmy;
  • badania ubezpieczeniowe;
  • wykrywanie podsłuchów;
  • doręczanie dokumentów;
  • ustalenia majątkowe.

Dziś zajmę się pokrótce opisaniem każdej z wyżej wymienionych usług.

A więc w kolejności zaczniemy od monitoringu osób. To dzisiaj jedno z podstawowych narzędzi, dzięki któremu można uzyskać odpowiednie dowody. Taka obserwacja polega między innymi na robieniu zdjęć i nagrywaniu konkretnych osób. Detektyw musi również przygotować odpowiednią dokumentację (raport).

Monitoring osób szczególnie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród pracodawców, którzy sprawdzają zachowanie swoich podwładnych (przepisy określają, że każdy pracownik ma prawo sprawdzić, co pracownik robi w czasie pracy), oraz małżonków zlecających obserwację współmałżonka (najczęściej zleca się ją, gdy podejrzewamy małżonka o zdradę).

Kolejnym punktem w ofercie jest sprawdzenie wiarygodności firmy.

Ta usługa jest również popularna, jednak najczęściej zgłaszają się osoby, które mają podpisać wysoki kontrakt na jakieś zlecenie, a potencjalna firma jest im kompletnie nieznana. Detektyw bada wtedy , czy potencjalny kontrahent jest godny zaufania. Dobrze wykonana praca przez detektywa i solidny raport może nam dostarczyć wielu informacji, które będą mogły nas uchronić przed nietrafioną inwestycją.

Badania ubezpieczeniowe, to usługa, która skierowana jest przede wszystkim do firm odszkodowawczych. Dzisiaj mamy wielu kombinatorów, którzy zajmują się wyłudzaniem pieniędzy od firm ubezpieczeniowych. Dlatego sprawdzamy roszczenia, co niejednokrotnie skutkuje tym, że takie roszczenia odszkodowawcze są wycofywane.

Kolejna usługa dotyczy wykrywania podsłuchów. W dzisiejszej dobie zelektronizowanego świata ryzyko, że jesteśmy ofiarą podsłuchu jest bardzo duże.

Do najczęstszych powodów zakładania podsłuchów zaliczamy: zazdrość, chęć kontroli nad osobą. A dzisiaj bezprawne podsłuchiwanie jest niezgodne z prawem. To też do usuwania podsłuchów warto zatrudnić osobę, która wie, jakie stosuje się sztuczki do ukrywania podsłuchów, oraz posiada odpowiedni sprzęt do ich wykrycia.

Doręczanie dokumentów, to czynność z pozoru łatwa i nie wymagająca żadnych kwalifikacji. Co jednak, gdy osoba, która ma otrzymać np. wezwanie do sądu, bądź inny dokument, który może być mu nie na rękę będzie unikała odbioru. A dostarczający dokumenty detektyw posiada możliwości doręczenia takiej przesyłki. Nawet jeśli osoba będzie unikała jej odbioru, licencjonowany prywatny detektyw może sporządzić raport, który brany jest pod uwagę przez np. sądy.

Na sam koniec zostawiłem ustalenia majątkowe. Ta ostatnia usługa, to temat rzeka, jednak postaram się w kilku zdaniach streścić jej formę. Zlecający najczęściej chcą prześwietlić swoich dłużników. Dzisiaj wiele osób czy firm, które posiadają znaczne długi stara się ukrywać swój majątek, przepisując go na żonę, inną firmę, itd. Detektyw zajmuje się sprawdzeniem, czy istnieje możliwość odzyskania długu.

Jak widać biuro detektywistyczne oferuje szeroki wachlarz usług. A zlecenie to dobrej firmie będzie owocowało naszym zadowoleniem.

 

 .