Na rynku dostaniemy wiele różnych karm dla ptaków. Wielu z nas hoduje kanarki, papugi, lub dokarmia zimą dzikie ptaki i jest zainteresowany kupnem najlepszego produktu. Czołowymi producentami karm dla ptaków w Polsce są firmy Vitapol, Vitakraft, Megan oraz Tukan. Oferują różne karmy dla ptaków, przystosowane do różnych gatunków, a także specjalne przysmaki.

Zacznijmy od oferty Vitakraft. Znajdziemy w niej karmy pogrupowane w kategorie pokarmów dla kanarków, papużek falistych, oraz innych ptaków egzotycznych, takich jak papugi afrykańskie, kakadu czy papużki nierozłączki. Karmy dla kanarków i papużek falistych to głównie mieszanki zbóż i nasion, wzbogaconych cukrem, a w przypadku papużek falistych również liśćmi eukaliptusa. Karmy dla ptaków egzotycznych, np. African dla małych papug afrykańskich to oprócz nasion i zbóż także mieszanki owoców – fig, daktyli, oraz chleba świętojańskiego.

Firma Megan oferuje karmy zarówno dla ptaków egzotycznych, jak i zimujących w Polsce. Dostaniemy w niej karmy podstawowe na bazie zbóż i nasion, wzbogacone minerałami, w praktycznych pudełkach. Oprócz tych karm niezbędne jest podawanie ptakom świeżej karmy owocowo-warzywnej, o czym szczegółowo informuje nas producent. Karmy dla kanarków są odpylone, składa się na nie głównie kanar, rzepik oraz proso białe i czerwone. Dla ptaków zimujących Megan oferuje innowacyjną karmę z insektami oraz całoroczną karmę na bazie nasion.

Firma Tukan przyciąga klientów bogatym asortymentem dzwonków zbożowych dla ptaków, oraz karm zbożowych w postaci gotowych miksów, jak i paczkowanego prosa, słonecznika  czy ziaren konopi. W ofercie Tukana dostępna jest też, co sprawdzimy na stronie www.firmatukan.pl, karma dla ptaków w postaci specjalnych łakoci dla ptaków na bazie naturalnych składników – miodu, jaj i owoców.

W ofercie Vitapolu znajdziemy pokarmy precyzyjnie przystosowane do różnych gatunków ptaków. Są to zarówno karmy podstawowe, jak i uzupełniające. Kupimy w Vitapolu karmy zbożowe dla ptaków takich jak: kanarki, nimfy, nierozłączki, papużki falisty, papugi duże i wiele innych. Karmy uzupełniające to pakowane w ochronnej atmosferze mieszanki owoców i witamin..