Odzież outdoorowa, bardzo często wykorzystywana jest także w innych przypadkach niż tylko do wychodzenia na leśne czy też górskie wyprawy. Trzeba tutaj przyznać, iż dobra odzież outdoorowa, bardzo dobrze sprawdza się także w zakresie polowań, toteż jest często wybierana przez doświadczonych myśliwych. Przede wszystkim gwarantuje ona doskonały poziom komfortu termicznego, niezależnie od warunków pogodowych, jak również zapewnia idealny poziom ochrony przed zagrożeniami czyhającymi na nas w lesie. Jednym słowem można tutaj powiedzieć, iż dobry komplet odzieży myśliwskiej czy też outdoorowej, będzie sprawdzać się w wielu różnych zastosowaniach, tyle tylko, iż trzeba tutaj bardzo starannie i precyzyjnie dopasować swoją odzież do indywidualnych wymagań oraz potrzeb.

Dobór odzieży do konkretnych zastosowań.

Przede wszystkim trzeba tutaj zdać sobie sprawę z faktu tego, iż odzież powinna być przez nas dobierana w zależności od konkretnych zastosowań. Nie możemy stosować odzieży trekkingowej, typowo letniej, do polowań w trudnych warunkach terenowych i pogodowych. Tutaj zawsze najlepszym rozwiązaniem będą gotowe komplety odzieży myśliwskiej i outdoorowej, dopasowane do konkretnego sezonu pogodowego i warunków terenowych. Taka odzież będzie automatycznie podnosić poziom bezpieczeństwa oraz komfortu w trakcie polowania czy też leśnej lub górskiej wyprawy, wobec czego warto tutaj pamiętać o prawidłowym doborze odzieży do warunków. Musimy także zwrócić uwagę na kwestię jakości wybieranej przez nas odzieży, bowiem pozorne oszczędności mogą w przyszłości przekładać się na wyraźne straty. Odzież słabej jakości będzie się szybko zużywać, toteż w perspektywie kilku sezonów, zmarnujemy więcej pieniędzy na uzupełnienie zestawów, niż w przypadku gdybyśmy się zdecydowali na jeden, solidny, aczkolwiek dość kosztowny zestaw odzieży od dobrego i szanowanego na rynku producenta. W tym przypadku nie ma sensu szukać oszczędności, bowiem nie przekłada się to na faktyczne oszczędności długoterminowe.

Kompletujemy zestaw odzieży na polowanie.

Kiedy mamy zamiar skompletować zestaw odzieży na polowanie w warunkach typowo letnich, musimy przede wszystkim nastawić się na odzież zapewniającą ochronę przed deszczem, słońcem i gorącem. Tego typu odzież będzie przede wszystkim wykonana z bawełny z dodatkowymi elementami wodoodpornymi pod postacią membran. Warto zwrócić także uwagę na fakt, iż polar myśliwski jest częstym wyborem odzieży na polowanie w sezonie letnim. Jest to bowiem dość dobre rozwiązanie w sytuacji gorszych warunków pogodowych. Dobry polar z membraną ułatwiającą naszej skórze oddychanie, jest stosunkowo lekki a zapewnia bardzo wysoki poziom komfortu termicznego, co w tym przypadku będzie wyjątkowo korzystne z punktu widzenia naszego komfortu i bezpieczeństwa. Generalnie rzecz więc biorąc, tego typu odzież będzie dość trudna w prawidłowym skompletowaniu, aczkolwiek przy odrobinie samozaparcie nie powinniśmy mieć większych trudności.