Prawidłowy dobór zestawu odzieży myśliwskiej, czy też poszczególnych jej elementów jest dość trudnym zadaniem, wymagającym odpowiedniej wiedzy w tym zakresie, co jest szczególnie dokuczliwe dla początkujących adeptów myślistwa, nie posiadających jakiegokolwiek doświadczenia w tej materii. Oczywiście zawsze można pozyskać odpowiednie informacje w kwestii doboru poszczególnych elementów odzieży, lub skorzystać z wsparcia profesjonalnych doradców pracujących w sklepach z wyposażeniem myśliwskim. Generalnie jednak najlepiej jest zawsze posiadać przynajmniej szczątkową wiedzę w tym zakresie, wobec czego zapraszamy serdecznie do lektury poniższego tekstu, którego zadaniem będzie przekazanie czytelnikowi podstawowej właśnie wiedzy w tym zakresie.

Odzież myśliwska to podstawa.

Nie da się ukryć, iż podstawowym zakupem będzie zawsze komplet odzieży składający się ze spodni, koszulki, koszuli, oraz kurtki myśliwskiej. Jest to swego rodzaju baza zestawu odzieżowego dla myśliwych, którego zakup jest wręcz niezbędny, a do którego w następnej kolejności będzie można dokupić pozostałe elementy takie, jak czapkę, pasek, komplet bielizny termicznej na chłodniejsze dni oraz wiele innych elementów. Skupmy się jednak na tej podstawie. Dobry zestaw odzieży przeznaczony dla myśliwego musi przede wszystkim być wykonany z dobrego jakościowo materiału, zapewniając tym samym trwałość i wytrzymałość w czasie polowania, a przecież bardzo dobrze wiemy, jak łatwo o wszelkiego rodzaju zadrapania i inne uszkodzenia. Dobry materiał gwarantuje, że zestaw będzie nam służył przez dłuższy czas, dlatego warto szukać zestawu uwzględniając jego jakość a nie tylko niską cenę.

Dobra kurtka myśliwska.

Czasami dobrym pomysłem może się okazać zakup poszczególnych elementów podstawowego zestawu osobno, pojedynczo, aczkolwiek w takim przypadku może się okazać iż trzeba będzie ponieść nieco wyższe koszty. Niemniej jednak pozwala nam to na dość swobodne dobranie każdego elementu odzieży, z uwzględnieniem naszych indywidualnych wymagań. Jeśli chodzi o dobrej jakości kurtkę, to w tym przypadku warto zwrócić uwagę na produkty dostarczane przez firmę Fjall Raven, zaś w przypadku spodni, nieco lepiej będzie się prezentować Harkila, aczkolwiek trzeba powiedzieć, iż obydwaj producenci stoją zdecydowanie na najwyższych pozycjach w kwestii jakości i popularności produkowanej przez siebie odzieży. Dobra kurtka outdoorowa Fjall Raven, to jeden z lepszych wyborów, na jakie możemy sobie w tym przypadku pozwolić, aby zapewnić sobie wysoki poziom bezpieczeństwa oraz komfortu na polowaniu w każdych niemal warunkach.

Jedynym mankamentem mogą tutaj być wysokie koszty zakupu profesjonalnej odzieży, niemniej jednak trzeba przyznać, iż jakość, i bezpieczeństwo jakie sobie w ten sposób zapewnimy na polowaniach, będą wystarczającą rekompensatą za wysokie ceny zakupu profesjonalnej odzieży myśliwskiej.