W trakcie każdego polowania, myśliwy musi zmierzyć się z wieloma różnorodnymi zagrożeniami. Do najczęściej pojawiających się zagrożeń, będą tutaj należeć wszelkiego typu skaleczenia i odarcia. Warto także pamiętać o zabezpieczeniu stóp, które są w szczególny sposób narażone na wiele różnorodnych zagrożeń. Ostatecznie, trzeba także pamiętać, iż w sezonie letnim, będziemy mieć do czynienia z najbardziej uciążliwym zagrożeniem dla wszystkich myśliwych, grzybiarzy i wędkarzy. Komary. Walka z komarami przypomina walkę don Kichota z wiatrakami. Pojawiają się wszędzie i ciągle tylko kąsają wykazują ogromną żądzę krwi. Jest jednak sposób, aby się przed nimi zabezpieczyć, a jest nim skuteczne w działaniu urządzenie Thermacell. Warto więc przyjrzeć się po kolei poszczególnym zagrożeniom, i wypracować skuteczne sposoby ich neutralizacji.

Zagrożenia natury mechanicznej.

W tej grupie będziemy mieć przede wszystkim zagrożenia, związane z narażeniem na skaleczenia różnego typu. Chodzi o to, iż podczas przemieszczania się po lesie (dotyczy to więc nie tylko myśliwych, ale także grzybiarzy, czy też turystów), można się skaleczyć o ostre gałęzie, kolce niektórych gatunków drzew. Można także skaleczyć się w nogę na wystających szkłach, ostrych kamieniach, czy też na deskach z wystającymi gwoździami. Już pominiemy tutaj zupełnie fakt, iż gdyby nie ludzka głupota i brak wyobraźni, połowy z tych zagrożeń można by uniknąć. Aby jednak skutecznie się przed nimi zabezpieczyć należy zaopatrzyć się w profesjonalną odzież myśliwską, lub outdoorową. Będzie to co prawda dość sporym wydatkiem, jednakże poczucie bezpieczeństwa w trakcie polowania powinno być kwestią najważniejszą. Aby zminimalizować koszty zakupu, można wyszukać dość często pojawiające się promocje ubrań myśliwskich. Pozwoli nam to pozyskać profesjonalną odzież, z górnej półki w promocyjnych cenach. Niejednokrotnie będziemy mogli zaoszczędzić nawet do połowy ceny podstawowej. Warto więc zapolować na okazje, gdyż będą to stosunkowo spore oszczędności dla naszego portfela.

Zagrożenia związane z insektami.

Jeśli zaś weźmiemy pod uwagę wszelkiego rodzaju insekty, czyli przede wszystkim komary oraz kleszcze, to tutaj sprawa wygląda nieco inaczej. Możemy bowiem stosować środki w formie oprysku zewnętrznego na nasze ciało, skórę oraz odzież. Nie zapewniają one nam jednak tak skutecznej ochrony, jakbyśmy chcieli. Bardzo przystępnym cenowo rozwiązaniem będzie tutaj jednak urządzenie Thermacell MR150, które zapewni nam ochronę na poziomie 96%. Po jego uruchomieniu w najbliższej okolicy tworzy się 20 m2 strefy bezpiecznej, wolnej od komarów i kleszczy. Urządzenie wydziela nieprzyjemny dla tych insektów zapach, który dla nas jest niewyczuwalny. W naturze występuje on na przykład w chryzantemach, toteż rośliny te w naszych ogrodach pełnić mogą bardzo ważną funkcję. Generalnie rzecz biorąc, każdy model urządzenia Thermacell, będzie dla nas bardzo dobrym rozwiązaniem w zakresie ochrony przed insektami. Tym bardziej, iż dodatkowe wkłady do urządzenia są raczej dość przystępne cenowo.