Odwadnianie realizowane może być na bardzo wiele różnorodnych sposobów. W niektórych przypadkach, po prostu należy pozbyć się większość wody z danego miejsca, jak chociażby z wykopów budowlanych. W innych przypadkach będziemy odsączać wodę jeszcze z gruntu, zanim przedostanie się ona na teren objęty pracami ziemnymi. W innych zaś, będziemy odwadniać całkowicie do sucha, co najczęściej ma miejsce w przypadkach zalanych hal, parkingów, czy też innych pomieszczeń. Ma to miejsce w przypadku sytuacji powodziowych, bądź przypadków awaryjnych, kiedy do zalania dochodzi w przypadku uszkodzeń sieci wodociągowych bądź też kanalizacyjnych. W takich sytuacjach, należy zastosować odpowiedniej klasy pompy do odwadniania do sucha, które skutecznie pozwolą usunąć wodę nawet do poziomu 1-2 mm.

Pompy Evak EUBR – idealne rozwiązanie w odwadnianiu do sucha.

W sytuacjach, kiedy zachodzi konieczność odwadniania do sucha, należy zastosować odpowiedniej jakości pompy, dostosowane do tego typu zadań. Jednymi z najlepszych w tym zakresie, stosowanymi bardzo powszechnie w wielu branżach są obecnie pompy Evak EUBR. Są to kompaktowe pompy jednofazowe, pozwalające na odwadnianie sucha, jak również usuwanie resztek wody z płaskich powierzchni. Idealnie sprawdzają się przy usuwaniu wody z zalanych hal, parkingów, czy też w przypadku niecek basenowych.

Pompy Evak EUBR wyposażone są w nowoczesnej jakości wirnik, wykonany z stali powlekanej Hytrelem. Jest to nowatorskie rozwiązanie, zapewniające wysoki poziom odporności na ścieranie. Skutkiem tego, pompy Evak EUBR mogą być skutecznie stosowane także w przypadku wody z zawartością materiałów ściernych.

Zalety pomp Evak EUBR.

Jako, iż są to przede wszystkim skuteczne pompy do odwadniania do sucha, to koniecznością jest tutaj zastosowanie odpowiednich rozwiązań technologicznych, które zapewnią nam możliwość efektywnej pracy w tym zakresie. Przede wszystkim więc, mamy tutaj do czynienia z konstrukcją opartą o płaszcz wodny, dzięki czemu, nawet w przypadku, kiedy podczas pracy zanurzony jest jedynie kosz ssawny, pompa jest skutecznie chłodzona. Pompy te posiadają także odpowiedniej klasy uszczelnienie wału. Jest tutaj zastosowane podwójne uszczelnienie mechaniczne pracujące w kąpieli olejowej. Zewnętrzna osłona pompy jest wykonana ze stali nierdzewnej, skutkiem czego, może pracować nawet w kontakcie ze środowiskiem korozyjnym. Na wyposażeniu znajduje się także automatyczne zabezpieczenie termiczne. Dzięki niemu, w przypadku zbyt wysokiej temperatury pracy silnika, czujnik zlokalizowany w jego uzwojeniu, będzie automatycznie wyłączać pompę. Wpływa to na znaczne wydłużenie żywotności pompy oraz chroni przed uszkodzeniami silnika w wyniku przegrzania.

Podsumowanie.

Generalnie rzecz więc ujmując, pompy Evak EUBR to idealne pompy do odwadniania do sucha, których zastosowanie w wielu przypadkach jest najlepszą możliwością. Szczególnie jeśli uwzględnimy liczne zalety pomp tego typu, oraz parametry pracy, które należy tutaj zaliczyć do wyjątkowo dobrych.