krzewy róż

Jeżeli interesuje nas własna profesjonalna „szkółka” róż, którą będziemy chcieli pochwalić się przed sąsiadami i znajomymi to warto pamiętać, że sadzenie róż wcale nie należy do zadań takich prostych jakby to mogło nam się wydawać na pierwszy rzut oka. Jeżeli chcemy, aby nasze krzewy róż uzyskały bardzo dobry wzrost i co najważniejsze, aby dobrze nasze kwiaty kwitły to musimy je sadzić na bardzo dobrych glebach, które są dokładnie odgruzowane i odpowiednio odchwaszczone.

Specjaliści od sadzenia róż zalecają, aby krzewy te sadzić przede wszystkim na zasobną w próchnicę glebę gliniasto-piaszczystą. Jeżeli na naszym ogródku poziom wód gruntowych stoi na poziomie od 70 do 100 cm lub wyższym to mamy bardzo duże szanse, że nasze krzewy róż się przyjmą i będą pięknie kwitnąc.

Pamiętać należy również i o tym, aby nasze róże nawozić wyłącznie do połowy lipca. Najlepiej stosować nowoczesne nawozy mineralne wieloskładnikowe, które bez żadnego większego problemu powinnyśmy znaleźć w każdym profesjonalnym sklepie ogrodniczym. Bardzo dobrze w hodowli róż radzą sobie również nawozy organiczne takie jak na przykład popularne oborniki, komposty, czy gnojowice. Wielu ogrodniku wykorzystują również specjalną mączkę kostną, która jednak w naszym kraju cieszy się bardzo niewielką popularnością, chociaż przynosi naprawdę satysfakcjonujące wyniki.

Jeżeli musimy nawadniać nasze róże to warto pamiętać o tym, że krzewy róż należy podlewać zawsze od dołu. Pamiętać należy również i o tym, aby podczas podlewania nie moczyć liści oraz kwiatów. Ogrodnicy polecają, aby nasze róże podlewane była co 4-5 dni bardzo dużą ilością wody (około 20 litrów na m2 ziemi).

Warto zainwestować również w porządne ściółkowanie gleby na przykład korą, dzięki czemu unikniemy wyrastania chwastów. No i oczywiście na koniec najważniejsze. Pamiętajmy, aby krzewy czy sadzonki róż kupować wyłącznie w profesjonalnych szkółkach róż. Wysokogatunkowe krzewy róż dostaniemy na przykład na www.hyzowie.com, czyli w sklepie internetowym jednej z najlepszych podkrakowskich szkółek róż.