Ogromny postęp, jaki dokonał się w medycynie w ostatnim stuleciu jest niewyobrażalny i godny podziwu. Zapewne miał na to wpływ również rozwój szeroko pojętej technologii. Wynalezienie odpowiednich urządzeń badawczych sprawiło, że możliwe jest coraz bardziej specjalistyczne przebadanie różnych substancji, wpływu leków na organizm, ich skutków ubocznych itd.

Coraz częściej można natknąć się na nowoczesne metody leczenia, rehabilitacji z użyciem specjalistycznego sprzętu. Bardzo często właśnie tego typu techniki zastosowanie mają w rehabilitacji oraz fizykoterapii. Można tu wymienić urządzenia do elektrostymulacji, aparaty do terapii ultradźwiękowej,  do magnetoterapii,  do masażu uciskowego, czy też aparaty do krioterapii czy też sprzęt do szeroko pojętej hydroterapii. Jednak w ostatnim czasie bardzo duże zainteresowanie wśród specjalistów jak i pacjentów, którzy kwalifikują się do tego typu leczenia. Mowa tutaj o terapii falą uderzeniową, która zyskała dużą popularność w szeregu schorzeniach oraz chorobach. Wymienić tu można bóle ścięgna Achillesa, ostrogę piętową, bóle w okolicach barków.

Na pewno zastosowana fala uderzeniowa przyspiesz pracę metabolizmu, powoduje wzrost wytwarzania kolagenu, co zdecydowanie przyspiesza gojenie się ran, blizn, regeneracje w obszarze ścięgien czy też mięśni.

Zastosowanie tego typu terapii przywraca w bezpieczny sposób sprawność motoryczną, Objawy ustępują prawie natychmiastowo, a także, co najważniejsze dociera do przyczyny czyli źródła bólu i sprawia, że pacjenci nie czują dyskomfortu spowodowanego tym bólem.

Metodę tą w szczególności upodobali sobie pacjenci zapracowani, którzy nie mają z różnych powodów możliwości uczestniczenia w długotrwałych i czasochłonnych procesach leczenia czy rehabilitacji. Zabieg jest krótki i co najważniejsze skuteczny. Warto spróbować!.