Przygodę z malowaniem należy rozpocząć od skompletowania kilku podstawowych narzędzi, ponieważ artykuły malarskie są absolutnie niezbędne do rozwijania swojej pasji i talentu. Poszczególne elementy mogą zależeć od wielu czynników, jak chociażby technika malowania. Jednak istnieją pewne uniwersalne artykuły, które przydadzą się każdemu początkującemu artyście.

Najpotrzebniejsze artykuły malarskie

Chyba żaden malarz nie wyobraża sobie doskonalenia umiejętności bez kilku podstawowych rzeczy, takich jak:

  • szkicownik – niezbędny element dla każdego, kto uczy się rysować. W zasadzie nie ma znaczenia, czy bierze się udział w zajęciach z rysunku, czy uczy się samemu, ten przedmiot powinien być pierwszym na liście. Szkicowniki mogą być używane do rysowania kształtów, ćwiczenia kompozycji, cieniowania i wielu innych umiejętności. Nawet jeśli główną pasją jest malowanie, szkicownik jest idealny do zaplanowania obrazu;
  • zestaw farb akwarelowych lub akrylowych – bez wątpienia dwie najlepsze rzeczy dla osób uczących się malowania. Jedne i drugie farby są na bazie wody, więc rozcieńczalniki nie są potrzebne ani do malowania ani czyszczenia;
  • pędzle malarskie – skoro mamy już farby, niezbędne są także pędzle. Profesjonalny producent narzędzi i artykułów malarskich dostarcza do sklepów dla plastyków wiele rodzajów do wyboru: z włosiem naturalnym lub syntetycznym, z długimi lub krótkimi uchwytami oraz o różnych kształtach i rozmiarach. Dla ułatwienia nauki, warto wybrać artykuły malarskie, w tym pędzle, dedykowane do akwareli i akryli;
  • paleta do malowania – artykuły malarskie to nie tylko farby i pędzle, ale także inne akcesoria, takie jak paleta do mieszania kolorów lub rozcieńczania ich wodą.

Gdzie kupić artykuły malarskie?

Najprostszym i najłatwiejszym sposobem na skompletowanie niezbędnych przyrządów jest kupienie ich przez internet, ale można także poszukać sklepu dla plastyków, w którym bez problemu zdobędzie się wszystkie potrzebne artykuły malarskie. Zaletą stacjonarnych zakupów jest możliwość obejrzenia materiałów przed zakupem. Można także poprosić sprzedawcę o kilka porad.

Od jakich obrazów zacząć przygodę z malarstwem?

Można mieć świetne artykuły malarskie z najwyższej półki, ale jeśli nie ma się pomysłów na obrazy, to nie powstanie żadne dzieło. Najtrudniejsze wydaje się być malarstwo olejne, ale nie można się zrażać, jeśli coś nie wyjdzie. Dobrze jest zacząć od nieskomplikowanych rzeczy i stopniowo doskonalić swój warsztat. Świetnym pomysłem na początek jest martwa natura lub geometryczna abstrakcja.

Podsumowanie

Malarstwo jest piękną i twórczą pasją, którą warto jest doskonalić. W tym celu niezbędne będą artykuły malarskie, bez których nie powstanie żadne dzieło. W skład takiego zestawu powinny wchodzić pędzle, farby, płótna, sztalugi, palety i szkicownik. Wszystkie niezbędne akcesoria można bez trudu kupić w internecie lub stacjonarnym sklepie dla plastyków.