przygotowania weselne

Ceremonia ślubu to jedno z piękniejszych i najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w życiu każdej kobiety. Czy może być coś wspanialszego niż dzień, w którym oficjalnie zawiera się więź małżeńską ze swoim wybrankiem? Raczej nie. Nie zapominajmy jednak, że organizacja ślubu i wesela jest żmudna i czasochłonna. O czym musimy pomyśleć?

Kwestie organizacyjne związane z ceremonią są bardzo ważne. Nikt nie chciałby, żeby tego wyjątkowego dnia coś poszło nie tak, jak powinno. Niektórzy korzystają z usług tak zwanych „wedding plannerów”, czyli osób, które zajmują się organizacją wesel. Inni wolą samemu zająć się znalezieniem odpowiedniego lokum i osób odpowiedzialnych za różne aspekty ceremonii, takich jak szef kuchni, kierowca limuzyny, ksiądz czy fotograf ślubny.

fotografia ślubna - katowiceFoto: Bartek Dziedzic – Fotografia Ślubna Katowice – FotoDziedzic

Przygotowania do ceremonii często są bardzo stresujące dla przyszłej panny młodej. O ile mężczyźni zwykle potrafią się zrelaksować i uwierzyć, że wszystko się jakoś ułoży, to kobiety bywają bardzo spięte i muszą mieć wszystko dopięte na ostatni guzik. O ile wybieranie sukni ślubnej czy wstępne ustalenia dotyczące lokalu odbywa się względnie spokojnie, to im bliżej do „godziny zero”, tym więcej nerwów i nieprzespanych nocy. Zgodnie z prawem Murphy’ego jeśli coś może się zdarzyć, to się zdarzy: firma cateringowa utknie w korku, lider zespołu weselnego zachoruje na anginę i tak dalej

Ważne jest, żeby nie tracić głowy, gdyż życie uczy nas, że prędzej czy później wszystko się jakoś ułoży. Warto się odprężyć i uwierzyć, że ceremonia odbędzie się bez niespodzianek, goście będą zadowoleni, jedzenie smaczne, a każda fotografia ślubna udana i pięknie oddająca te wspaniałe momenty.