Na narty samolotem? Nie ma problemu. Niecałe kilka godzin lotu, z każdego większego lotniska w Europie i znajdziesz się w raju dla amatorów, i nie tylko, białego szaleństwa. W okresie zimowym, Austria przyciąga rok rocznie ludzi z całego świata. Przyjeżdżają aby przeżyć niesamowite wakacje. Austria to kraj słynący z wyjątkowych stoków narciarskich jak również towarzyszącej temu rozbudowanej infrastrukturze turystycznej. Istnieje kilka ośrodków narciarskich do wyboru, w zależności od tego jakimi umiejętnościami dysponują narciarze. Bez względu na poziom zaawansowania w jeździe na nartach, każdy jego miłośnik spędzi tam fantastyczny czas. Nawet narty last minute, które oferuje wiele biur podróżniczych mogą okazać się niezapomnianą przygodą.

Austria posiada wiele różnych rodzajów ośrodków narciarskich. Każdy na pewno znajdzie miejsce idealne dla swoich potrzeb i budżetu. Istnieją ośrodki narciarskie dla początkujących, doświadczonych narciarzy i ośrodki szkoleniowych. Wszystko to upewnić miłośników nart, spędzanie tego czasu w tym kraju jest niesamowite. Pokrótce przyjrzymy się bliżej kilku najbardziej znanym ośrodkom narciarskim.

alpine-832436_1280Do tej grupy należy zapewne Soll. Ten fantastyczny ośrodek narciarski usytuowany jest zaledwie kilka kilometrów od granicy z Niemcami. Zbocza są zlokalizowane w obrębie chronionych od wiatru pasm między górami Hohe Salve i Wilder Kaiser. Ośrodek ten jest idealnym rozwiązaniem dla osób o średnich zdolnościach, choć oferuje stoki dla wszystkich. Może się poszczycić ponad 200 kilometrami różnych tras. Po zakończeniu eskapady, będzie można odpocząć w urokliwej miejscowości, która oferuje szeroki wachlarz rozrywek.

Kolejnym taki miejscem jest Kitzbuhel. Ten modny ośrodek położony jest w doskonałej części Alp. Może się poszczycić ultra nowoczesnym wyglądem i wyposażeniem. Każdy, niezależnie od wieku, będzie mógł znaleźć tutaj stoki dostosowane do i swoich możliwości. Po intensywnych ćwiczeniach na stoku pozostaną do odkrycia inne atrakcje. Począwszy od eleganckich sklepów, kawiarni do tętniących życiem klubów nocnych. Kitzbuhel ma to wszystko co gwarantuje udany pobyt.

Równie interesującym miejscem jest St. Anton. Ten niesamowity ośrodek narciarski został uznany za jeden z dziesięciu najlepszych ośrodków narciarskich na świecie, i taką opinią szczyci się od na wielu lat. Wykupując karnet narciarski, można doświadczyć i zapoznać się z rozległą siecią różnych wyciągów i mów wybierać z dużej ilości tras. Jazda na nartach w St.Anton, jest przeznaczona głownie dla zaawansowanych narciarzy.

Dlatego rozważając kolejny zimowy wypoczynek nie zapomnij wyszukać więcej szczegółowych informacji o tym atrakcyjnym regionie zimowego szaleństwa. Tak wielu zadowolonych narciarzy nie może się mylić. Pozwól sobie na przygodę i relaks w jednym z najpiękniejszych regionów świata. Narty w Austrii, na pewno spowodują się, że pokochasz ten sport jeszcze bardziej. Możliwe nawet, że nie będziesz już chciał spędzać zimowego urlopu w innym miejscu na Ziemi.

Więcej na primoris.pl