Prawidłowy, a przede wszystkim efektywny montaż pali zbrojeniowych, wymaga posiadania sprzętu ciężkiego, dostosowanego do tego typu zadań. W tym przypadku, będzie to przede wszystkim odpowiednio duża koparka, wyposażona w solidny, profesjonalny, młot do wbijania pali. Oczywiście musimy dopasować posiadaną koparkę i młot, do rodzaju wbijanych pali zbrojeniowych. Im większa głębokość i masa wbijanych słupów zbrojeniowych, tym koparka powinna być większa i dysponować większą energią uderzenia. Tak, aby finalnie, montaż pali zbrojeniowych, był jak najbardziej efektywny i nie prowadził do uszkodzeń samej maszyny. Do takich zaś może dojść, przy nadmiernym obciążeniu w toku eksploatacji.

Czy montaż pali zbrojeniowych jest w ogóle niezbędny?

Tego typu technologia, jest bardzo korzystna w wielu sytuacjach. Przede wszystkim, podczas realizacji inwestycji w terenie o słabym gruncie, lub tez w terenie gęsto zabudowanym. Kopanie dużych i głębokich dziur w centrum miasta, może stwarzać poważne zagrożenie, zawalenia się sąsiednich budynków, poprzez osłabienie terenu dookoła. Poprzez montaż mali zbrojeniowych dookoła planowanej inwestycji, możemy zrealizować niezbędne wykopy budowlane, bez ryzyka osuwania się sąsiedniego terenu.

Technologia tego typu jest także często wykorzystywana podczas inwestycji takich jak budowa wszelkiego rodzaju mostów i wiaduktów. Pale zbrojeniowe w tym przypadku stanowią podstawę całej konstrukcji budowlanej. Służą do zbrojenia podstaw mostów i wiaduktu. Wbijane są na stosunkowo duże głębokości, dzięki czemu, stabilizacja konstrukcji stoi na bardzo wysokim poziomie.

Wybór właściwego młota do bijania pali.

Aby montaż pali zbrojeniowych, mógł być prowadzony efektywnie i skutecznie, kluczowym jest prawidłowy dobór młota zastosowanego do konkretnej inwestycji. Chodzi tutaj o to, aby masa własna koparki, oraz energia uderzenia młota były ze sobą ściśle skorelowane. Tak, aby koparka, a ściślej rzecz biorąc, jej ramie, nie ucierpiało podczas pracy. Poza tym, sam montaż pali zbrojeniowych, wymaga od nas, aby młot do wbijania pali był dopasowany do konkretnych słupów zbrojeniowych. Chodzi o to, aby uderzenie młota było w stanie dany gabaryt pali zbrojeniowych wbijać skutecznie w grunt. Dlatego też, tak bardzo istotną kwestią jest tutaj prawidłowe dopasowanie wszystkich elementów całego systemu, aby wszystko mogło pracować prawidłowo bez prowadzenia do jakichkolwiek strat.

Podsumowanie.

Trzeba więc powiedzieć, iż prawidłowy montaż pali zbrojeniowych będzie zadaniem o pewnych wymaganiach technicznych do spełnienia. Jeśli jednak dopasujemy odpowiedni młot do wbijania pali i dobierzemy właściwą maszynę, to z całą pewnością nie będziemy mieć zbyt dużych trudności podczas realizacji tego typu inwestycji.