Zaawansowaną wersją modeli samolotów są tak zwane samoloty rc (radio controlled), co oznacza sterowane zdalnie. Mają one niewielkie silniki, oraz piloty, za pomocą których da się sterować nimi. Taki samolocik to wspaniała zabawa, nasze pociechy często interesują zabawki latające w przestrzeni, a kiedy do tego wpływają na tor ich lotu – jest to znacznie ciekawsze i bardziej absorbujące. Teraz zabawki te pojawiają się już w całkiem rozsądnych cenach, więc być może dobrze jest rozważyć kupno jej swemu dziecku jako oryginalnego podarku.

Poza sterowanymi samolocikami, istnieją również dość ciekawe modele helikopterów. Tego typu modele są zazwyczaj wyjątkowo dobrze oddane. Ceny tych zabawek sięgają kilkuset złotych, jednak tego typu zabawka ma tak wiele funkcji i możliwości, że czasem ojcowie decydują o ich kupnie, i są tym jednakowo zachwyceni, co ich synowie. Z tym helikopterem możemy spędzić bardzo długie i przyjemne chwile na zabawie. Jest to nieraz dobrym pretekstem aby przejść się do parku czy na łąkę, gdzie możemy sobie ‘polatać’.

Poza fruwającymi zabawkami, tak samo lubiane są te, które jeżdżą po podłodze. Popularne dziś  samochody rc są niezwykle lubiane przez najmłodszych, bo można znaleźć setki zastosowań do takiej zabawki. Czy to wożenie swoich przedmiotów z miejsca na miejsce, rozsyłanie liścików z pokoju do pokoju, lub uprzyjemnienie zabawy figurkami albo maskotkami. Kiedy więc nasze dziecko szybko nudzi się zabawą, możemy myśleć o podobnym autku, z którym z pewnością spędzi więcej czasu niż nad pozostałymi zabawkami.

Sklep z zabawkami zdalnie sterowanymi: www.gimmik.pl.