Wybór fotografa, który zajmie się stworzeniem reportażu z ceremonii ślubu stanowi nie lada wyzwanie. Pary młode pragną, aby żaden z ważnych momentów tego dnia nie został pominięty przez obiektyw – decydują się na reportaż z przygotowań oraz samej ceremonii, a także poślubne plenerowe portrety. Aby zaoszczędzić sobie dodatkowego stresu w tym ważnym dniu, warto fotografa przetestować jeszcze przed wielkim dniem i zdecydować się na sesję narzeczeńską.

Sesja narzeczeńska stanowi preludium do sesji ślubnej. Jest to doskonały sposób na wypróbowanie własnych sił przed obiektywem aparatu – para młoda może oswoić się z błyskiem flesza, dźwiękiem migawki, a także samym fotografem. Sesja narzeczeńska daje możliwość przetestowania profesjonalisty, który docelowo zajmie się uwiecznieniem samej ceremonii. Co istotne – jeśli zdecydujemy się na obie sesje u tego samego fotografia, często ta narzeczeńska wykonywana jest w formie gratisu, czy też zaliczki.

Fotografie najczęściej wykonuje się w formie reportażu z randki, które mają być zobrazowaniem pary zakochanych na co dzień, bez zbędnych stylizacji. Narzeczeni mogą sami wybrać miejsce zdjęć, które będzie wiązało się z ich wspólną historią i wspomnieniami. Zdjęcia wykonuje się zarówno za dnia, jak i w nocy. Sesja narzeczeńska zwykle trwa do 3 godzin i w jej efekcie uzyskujemy kilkanaście w pełni obrobionych zdjęć. Fotografie te mogą później posłużyć jako urozmaicenie zaproszeń ślubnych, czy też ozdoba sali weselnej. Wedle życzenia, do usługi dołączana jest pomoc w stylizacji, czy też opieka wizażystki.

Jeśli szukamy fotografa na ślub i mieszkamy w takich miastach jak Tarnów, Bochnia czy Nowy Sącz to fotografia ślubna w tym wydaniu – slawekstelmach.com będzie doskonałym wyborem. Fotografia ślubna dla Pana Sławka jest sztuką uwieczniania tego ważnego wydarzenia poprzez sesje, które nie skupiają się wyłącznie na samej ceremonii. Para młoda może zachować w kadrze poszczególne etapy składające się na akt zaślubin, za pomocą fotografii stworzyć całościową opowieść, która zostanie wydana w formie fotoksiążki.

Pierwszym etapem jest uwiecznienie przygotowań, z całym ich przedsmakiem emocji, pośpiechu, stresu, szczerych momentów pozbawionych zbędnych póz. Kolejny etap to reportaż z samej ceremonii. Stanowi on zatrzymanie na fotografii podniosłej atmosfery, ukazanie przysięgi, czy też pierwszego pocałunku. Następnym krokiem jest sesja z wesela, której zdjęcia to oddanie szaleństwa i zabawy, zwieńczających stresujący dzień. Do sesji ślubnej para młoda może dołączyć również fotografie przedstawiają ich portrety, zrealizowane podczas sesji w plenerze. Jest to podsumowanie całości wydarzenia, zdjęcia są opatrzone uśmiechem i kreatywnością. Ślubna sesja w plenerze to zabawa formą i stylizacjami, które są przyjemną odmianą po reportażu ceremonii.

 .